יום ראשון, 15 במאי 2016

יוסי בנאי ורבקה מיכאלי ביחד ולחוד

הפוסט הזה יוקדש לשני אומנים חשובים בתולדות ההומור הישראלי, יוסי בנאי ורבקה מיכאלי.
שניהם בדרנים, זמרים, שחקנים, בעלי קריירה מפוארת בעולם התרבות הישראלי. דרכיהם של השניים נפגשו בשתי הצגות בידור: "ילדות קשה" (1964) ו"נישואין נוסח גירושין" (1973). השניים ארחו האחד את השני בתכנית הרדיו הבידורית שהגישו - "שלכם לשעה קלה".

רבקה מיכאלי נולדה ב14 באפריל 1938 בירושלים. בגיל 12 החלה לשדר ברדיו כשהשתתפה בתוכניות הילדים והנוער של "קול ישראל". את שירותה הצבאי עשתה בגלי צה"ל כקריינית ועורכת. לאחר מכן הצטרפה ל"קול ישראל" והגישה תכנית רבות כמו "התכנית לעקרת הבית", "תפוח ועץ", "ביקור בית" וכ'ו.

יוסי בנאי נולד ב13 באפריל 1932 בירושלים וגדל בשכונת מחנה יהודה למשפחה ענייה ומרובת ילדים. יוסי ואחיו יעקב בנאי נהגו להסתנן להצגות תיאטרון שהגיעו לאזור מגוריו, דבר שהשפיע עליו מאוד. יוסי העלה עם אחיו חיים בנאי מופעים במסגרות לא מקצועיות. ב1951 הצטרף לתכנית הראשונה של להקת הנח"ל, בתור בדרן. בלהקה פגש בדובי זלצר, שמואל שי ויונה עטרי. התכניות הראשונות של להקת הנח"ל לא הוקלטו על גבי תקליטים.

יכולת המשחק של יוסי בנאי בלטה מאוד בלהקת הנחל וגרמה לו ללמוד משחק בסטודיו של פאני לוביץ'. לוביץ' אמרה לו בסוף לימודיו: "הגעתי למסקנה שאין לך מה לחפש בתיאטרון". למרות זאת החליט בנאי להיות שחקן תיאטרון, והתקבל ללימודים בבית הספר למשחק של "הבימה".

המערכון הראשון של יוסי בנאי הוא "החדר הספרדי" - את הקטע למד יוסי מאחיו הגדול יעקב בנאי. בנאי הוא המורי בחדר הספרדי שמבקש מהתלמידים לדעת היטב את השעור. לאחר שהוא מקריא את השמות, הוא מבקש מהתלמיד יוסף אבוטבול שיאמר לכיתה את השיעור שנלמד. התלמיד אומר שקם מוקדם ב5 הבוקר ללמוד, ולמד עד 9 ואז שכח. המורה אומר לכיתה שמי שלא יידע את השיעור "אוי לו ואבוי לו".
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

בשנת 1957 לאחר שהתפטר מ"הבימה" רצה בנאי להיות שחקן עצמאי והחליט לנסוע לפריז ביחד עם אבנר חזקיהו וניסים אלוני. בנאי הושפע רבות מהתרבות הצרפתית ומשירי השאנסונים והחליט לתרגם אותם לעברית ולהביא אותם לארץ.

תל אביב הקטנה (1958)
בשנת 1958 השתתף יוסי בנאי בהצגה "תל אביב הקטנה" ביחד עם יונה עטרי ואבנר חזקיהו. את ההצגה כתבו דן בן אמוץ וחיים חפר. המילים לשירים הם של נתן אלתרמן וחיים חפר. תזמורת וניצוח: אריה לבנון.

השירים של ההצגה הודפסו על גבי תקליט. תקליט ישראפון, מספר סידורי AN-1. התקליט הוא התקליט הראשון של חברת ישראפון!
רשימת השירים בתקליט:
צד א:
1. בחולות

האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בשנת 2000. בהוצאה המחודשת נוסף מערכון (באדיבות קול ישראל. המערכון לא מופיע בתקליט המקורי). שם המערכון הוא "מלכת הפורים של ירושלים" - אבנר חזקיהו הוא חנוך כץ, עיתונאי "השומר הצעיר" המראיין את מלכת הפורים של ירושלים (יונה עטרי).

ההצגה עלתה בשנית בשנת 1963 בתיאטרון החמאם, ואת הצוות המקורי החליף אורי זוהר, אריק איינשטיין, רחל אטאס ועליזה רוזן. הגרסה השניה של ההצגה הודפסה בתקליט הד ארצי, מספר AN 46-65.

המופע עלה בשלישית בשנת 1970. צוות ההצגה כלל את חנן גולדבלט, אושיק לוי, רחל אטאס ואביבה רון טל. האלבום יצא בתקליט ישראפון, מספר סידור B-502. מספר קטעים שהופיעו בתקליט (בגרסה השלישית) הופיעו כבונוס בדיסק של ההפקה הראשונה שיצא בשנת 2000:

ההצגה עלתה בפעם הרביעית בשנת 1980 בתיאטרון "הבימה". משתתפי ההפקה הרביעית: משה בקר, גדעון זינגר, מוני מושונוב, שמואל סגל, רפאל קלצ'קין, מיקי קם, חנה רוט וסנדרה שדה. בשנת 1999 עלתה ההצגה בפעם החמישית בכיכובם של יעל פוליאקוב ודני שטג.

יוסי חיזקי יונה (1961)
בשנת 1961 עולה הצגת בידור בשם "יוסי חיזקי יונה". שם ההצגה כשם שלושת כוכבי ההצגה: יוסי (יוסי בנאי), חיזקי (אבנר חזקיהו), יונה (יונה עטרי). יוסי בנאי ויונה עטרי נפגשו עוד בתכנית הראשונה של להקת הנח"ל בתחילת שנות החמישים. השלישיה שהופיעה יחדיו בהצגה "תל אביב הקטנה" (1958) המשיכה לתכנית משלה. את רב השירים הלחין אלכסנדר (סשה) ארגוב, שליווה את השלישיה בפסנתר.

ההצגה הונצחה על גבי תקליט ישראפון, מספר סידורי AP-302. רשימת השירים בתקליט:

צד א:

צד ב:

התקליט יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת ישראפון/הליקון בשנת 2001.
את ההצגה "יוסי חזקי יונה" ניתן לשמוע כאן או לשמוע ברשימת השמעה ביוטיוב.

המערכונים בהצגה:

"הקיוסק הגדול" - יוסי בנאי פוגש באיציק, בעל הקיוסק (אבנר חזקיהו). איציק מודיע לו שמהיום הוא לא איציק ושמו פיציק. יוסי מבקש מאיציק שיחזיר לו את הלירה שחייב לו. איציק מנסה להתחמק בכל דרך אפשרית. יוסי מציע לו דרכים יצירתיות כדי להחזיר לו את הלירה שלו.

"החור בדלי" - שיר היתולי בהשתתפות יונה עטרי ויוסי בנאי. יונה מבקשת מיוסי שיביא לה את דלי המים. יוסי אומר לה שיש חור בדלי והמים נוזלים. יונה אומרת לו שיסתום את החור. יוסי שואל אותה במה לסתום את החור והיא משיבה לו שיסתום את החור בקש. הוא אומר שהקש ארוך קצת והיא מציעה לו שיקצר את הקש. הוא שואל אותה במה לקצר את הקש והיא אומרת לו בגרזן. הוא אומר לה שהגרזן קהה ואינו מושחז. היא אומרת לו שישחיז את הגרזן באבן משחזת. הוא אומר לה שהאבן יבשה. היא מציעה לו שירטיב את האבן. הוא שואל אותה במה להרטיב את האבן, והיא עונה לו במים. הוא שואל כיצד להביא את המים, והיא עונה לו בדלי. הוא אומר לה שיש חור בדלי וחוזר חלילה.

"במערכת" (מוכר גם בשם "השילק שנדם") - דו שיח בין עורך עיתון לבין עוזרו במערכת עיתון ספרותית. העורך שואל את עוזרו האם הוא מכיר את לילי אננסובה. היא העבירה לו מספר שירים וביקש מעוזרו שיעביר עליהם ביקורת. מילות השירים בשפה גבוהה ולא ברורה ("הפינה משתלחנת מולי.."), השניים מנסים להוכיח כי שניהם מבינים את העברית הגבוהה והלא ברורה.
את הקטע ניתן לשמוע כאן

"כיבוש המשולש" - מערכון מאת אפרים קישון. זהבה (יונה עטרי) ניפגשת בביתה עם הספר שלה (יוסי בנאי) שהוא גם המאהב שלה. בעלה (אבנר חזקיהו) אמור להיות במילואים ומגיע לפתע הביתה. הבעל מקבל מכתב אנונימי על מעללי אישתו. במקום לכעוס עליה הוא כועס שמעלילים עליה עלילות.
ניתן לשמוע את המערכון כאן.


שיתוף הפעולה של יוסי בנאי עם אבנר חזקיהו נמשך, ובשנת 1963 הקימו השניים ביחד עם ניסים אלוני את "תיאטרון העונות" והעלו את הצגתו של אלוני "הנסיכה האמריקאית". ההצגה יצאה על גבי תקליט. התאטרון נסגר לאחר כשלוש שנים.

ילדות קשה (1964)
המפגש הראשון בין יוסי בנאי לרבקה מיכאלי התרחש בשנת 1960 כשמיכאלי הופיעה בתכנית הפתיחה של מועדון התיאטרון בחיפה - "היחפנית". בנאי הציעה למיכאלי להופיע לצידו כצמד, אבל רק לאחר ארבע שנים, בשנת 1964 עבדו השניים על מופע משותף בשם "ילדות קשה" בתיאטרון החמאם. החזרות התקיימו בסטודיו של הכוריאוגרפית מיה ארבטובה, ואחר כך התקיימו באולם אוהל שם. המופע זכה להצלחה רבה כאשר הוצג בלמעלה מ360 הצגות בתשעה חודשים.
המופע כלל ברובו שירים שנכתבו על ידי חיים חפר, ע. הלל, נעמי שמר, ויוסי גמזו. העיבודים וההנהלה המוזיקלית של אלכס וייס. המופע כלל גם מערכונים, והונצח בתקליט ישראפון, מספר סידורי AP 313. בתקליט הונצחו רק השירים מהמופע.

רשימת השירים בתקליט:

צד 1:
1. יוסף ג'ון רבקה ג'ון
2. יום הולדת לילד גאון
3. נשים נשים
4. ילדות קשה
5. הצוואה

צד 2:
1. שיר הבגידה
2. בת 26
3. בחולות
4. לזכר הימים
5. תגידי לה

השיר "תגידי לה" שבוצע על ידי יוסי בנאי, בוצע גם על ידי הגשש החיוור בתקליטם השני. בשיר פונה בנאי לאימו של אהובתו ומבקש ממנה שתגיד לבתה עד כמה הוא אוהב אותה ("אם היו נותנים בשביל אהבה בית סוהר, אני אצלה במאסר עולם"). הוא מבקש מהאמא שתגיד לביתה שתחזור אליו, כי חשובה שלמות המשפחה. בסוף השיר הוא מאיים שאם היא לא תחזור אליו עד הערב, מחר בבוקר הוא יחזור לאשתו.
את השיר ניתן לשמוע כאן

האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת ישראפון/הליקון בשנת 2000. לגרסת הדיסק נוסף כבונוס המערכון "זהירות נהגת" מתוך תכנית הרדיו של רבקה מיכאלי "שלכם לשעה קלה" (1969) ובו אירחה את יוסי בנאי. נרחיב על המערכון בהמשך.
את האלבום אפשר לשמוע כאן
או כאן ברשימת השמעה בערוץ היוטיוב של ישראפון.


בשנת 1965 הופיע יוסי בנאי בתאטרון העונות בהצגה האחרונה של התיאטרון לפני שנסגר, "רביזור". הצגת הבכורה היתה ב9/8/1965. הפזמונים נכתבו מאת גוגול בתרגומו ובימויו של ניסים אלוני. כתב חיים חפר והלחין דב זלצר. תקליט המנציח את שירי ההופעה "פזמוני רביזור" יצא בחברת ישראפון, מספר סידורי AP-319. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת ישראפון/הליקון בשנת 2001.
את האלבום ניתן לשמוע כאן ברשימת השמעה בעמוד היוטיוב של ישראפון.

ב1966 הוציאה רבקה מיכאלי תקליט ביחד עם בני אמדורסקי - "גבר ואשה". התקליט הוא תקליט הד ארצי, מספר סידורי MN-553. האלבום כולל ארבעה שירים: "גבר ואשה", "בחצר ליד השער", "סאמבה", "הכל בגלל אפרים". העבוד והניצוח של דוד קריבושי. את השיר "גבר ואשה" ניתן לשמוע כאן, וכאן ניתן לראות את גרסת הוידיאו של השיר.
את האלבום המלא ניתן לשמוע כאן

ב1967 הוציאה רבקה מיכאלי תקליט ילדים בשם "רבקה מיכאלי בגן החיות". תקליט הד ארצי, מספר סידורי AN 49-60. מיכאלי מספרת ושרה שירים של אוריאל אופק ללחנים של יוחנן זראי. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק ב2009 בחברת אן אם סי ילדים.

באותה שנה (67) מוציא גם יוסי בנאי תקליט ילדים "תעלולי מקס ומוריץ", סיפורים מאת וילהלם בוש, לנוסח עברי של אורי סלע. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי AN 49-51. גם האלבום הזה יצא במהדורה מחודשת על גבי דיסק באן אם סי ילדים ב2009.

באותה שנה, לאחר מלחמת ששת הימים מוציא בנאי תקליט "יוסי בנאי קורא את טור המלחמה של חיים חפר". תקליט הד ארצי, מספר סידורי BAN 49-79.

בשנת 1968 מעלה יוסי בנאי ביחד עם אילי גורליצקי את הצגת הבידור "חכמים בלילה". ההצגה מונצחת על גבי שני תקליטים (תקליט פזמונים ותקליט מערכונים). על ההצגה הרחבנו בעבר בפוסט "בנאי וגורליצקי חכמים בלילה" (ניתן לקרוא אותו כאן).

באותה שנה (68) מוציא יוסי בנאי תקליט ילדים "הרשה מאוסטרופול, חכמי חלם". יוסי בנאי מספר ושר את הסיפורים והשירים של אורי סלע. המוסיקה חוברה, עובדה ובוצעה על ידי יאיר רוזנבלום. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי YAN 14065. ב2009 יצא האלבום במהדורה מחודשת על גבי דיסק בחברת אן אם סי ילדים.

באותה שונה מוציאה גם רבקה מיכאלי תקליט ילדים, בשם "בירושלים העתיקה". מיכאלי שרה ומספרת שירים וסיפורים של אוריאל אופק ללחן של יוחנן זראי. תזמור וניצוח של אלכס וייס. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי BAN 14041.

בשנת 1968 מוציאה רבקה מיכאלי תקליטון בשם "אברמלה מלמד". התקליטון כולל שני שירים: "אברמלה מלמד" (השיר הושר לראשונה בהצגה "איש חסיד היה") ונכתב ע"י דן אלמגור, והשיר "סומבררו" שהוקלט במופע פומבי עם מקהלה. התקליטון יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי MN-650.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

רבקה מיכאלי - כאן (1968)
בשנת 1968 יצא תקליט של רבקה מיכאלי העונה לשם "כאן".
בצד הראשון של התקליט ישנם שירים שהוקלטו עם תזמורת בניצוחו של דוד קריבושי. בצד השני של התקליט שירים ומערכונים מתוך הופעות חיות, שהקלטו בפני סטודנטים ירושלמים. ליד הפסנתר מאיר הרניק עם חבורת שירו שיר. התקליט כולל את המערכונים "הלו אדון פרח" ו"חגי ישראל (או נס פורים)" ומספר שירים, כמו השירים העממים "יש כוח יש עבודה" ו"יולה יולהלה".

התקליט יצא בחברת ר.ת.א (R.T.A), מספר סידורי M-618. רשימת השירים בתקליט:

צד א:
1. זה לא כדאי אופליה
2. נוח היה איש צדיק ותמים
3. החתולה חזרה
4. נדודי שינה
5. התייש
6. אחות לנו קטנה

צד ב:
1. הלו אדון פרח
2. שיר לעדה
3. יש כוח יש עבודה
4. יולה יולהלה
5. חגי ישראל (או נס פורים)

את האלבום ניתן לשמוע כאן.

"הלו אדון פרח" - מערכון מאת דני רווה. רבקה מיכאלי היא פאולינה, גרושה שלא באשמתה. מחפשת בחור יפה, כסף לא חשוב, העיקר שיהיה עשיר. היא מתקשרת לאדון פרח, השדכן. ומספרת לו על דייט שהיה לה עם בחור שהוא סידר לה. השדכן סידר לשניהם כרטיסים להצגה שניה לאותו כיסא ("אתה חושב שזה בסדר? כבר מהערב הראשון על הברכיים?"). הדייט שלה, מנחם, ביקש מהאיש שלידו שיזוז כיסא אחד. כשלא היה לו לאן לזוז, התיישב לו על הברכיים. התחילה מהומה ובאה המשטרה. היא שואלת את השדכן אם הוא חושב שיש לו קרובים במשטרה ("תיכף שהם באו וראו אותו הם שאלו: זה שוב פעם אתה פליישר?"). האיש שישב על ידם לא יגיש תלונה. הוא בבית חולים. מנחם אמר לה שהיגואר הכחולה היא שלו. מפתחות לא היו לו, אבל הוא הסתדר עם החשמל. היא מבקשת מאדון פרח השדכן שישלח לה מישהו נורמלי. לא כמו בפעם הקודמת ששלח לה פקיד גבוה בממשלה. בממשלה הוא אמנם גבוה אבל בחיים הוא נמוך מאוד. זה עשה לה בושות. כשהיא עלתה איתו לאוטובוס שאלו אותה: "זה הילד שלך גברת?".
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"חגי ישראל (או נס פורים)" - מערכון לשני קולות מאת אפרים קישון. רבקה מיכאלי את המערכון בשני קולות, קולה של האמא וקולו של בנה. האמא שואלת את בנה מה הוא יודע על חג הפורים ומדוע לא הולכים לגן ("היהודים במצרים לא הלכו לגן אז גם בפסח לא הולכים"). הילד מערבב בין כל החגים יחד ("כשהיהודים יצאו ממצרים הם אכלו אזני המן. הם אפו מצות. עפו. מרדכי עשה הוקוס פוקוס ופתאום היה חושך. הם התחילו לראות כי היתה להם חנוכיה.. וושתי היא הילדה של פרעה").

רבקה מיכאלי בצעה שירים עם מאיר הרניק וחבורת שירו שיר. השירים שהוקלטו בפני סטודנטים ירושלים הונצחו כאמור בתקליט "כאן". שירים רבים שבצעו מיכאלי, הרניק וחבורת שירו שיר שודרו ברדיו. כך למשל השיר "מתי שוב נשתחרר" שהוקלט במועדון הזמר 1963. השיר אמור היה להכלל בתקליט אוסף שירי אסירים שתכנן להוציא גברי בנאי אחרי פירוק להקת התרנגולים. התקליט לא יצא אל הפועל אבל נכנס להצגת הבכורה של הגשש החיוור, בסוף 1964, "שמחת זקנתי". הביצוע של הגששים מופיע בתקליטם הראשון. הגרסה של השיר "מתי שוב נשתחרר" בביצוע של רבקה מיכאלי, הוקלטה ושודרה ברדיו עוד בשנת 1963. את הביצוע של רבקה מיכאלי לשיר ניתן לשמוע כאן.

אין אהבות שמחות (1969)
שנת 1969 הייתה פורה מאוד עבור יוסי בנאי.
הוא השתתף ב"רומנסרו ספרדי" - ערב שירת רומנסות ולדינו עם יהורם גאון, רמה סנסונוב ומקהלת צדיקוב. את קטעי הקריאה כתב יצחק נבון, והניצוח של שמעון כהן. האלבום יצא כתקליט CBS, מספר סידורי S-63245. בשנת 1975 יצא התקליט בהוצאה נוספת בחברת EMBASSY, מספר סידורי EMB 31121. בשנת 1978 הוקלט המופע בוידיאו - אותו ניתן לראות כאן.

באותה שנה הקליט בנאי תקליט ילדים עם שלמה בר שביט "משלי קרילוב". השניים מספרים את סיפוריו של הסופר הרוסי, איון קרילוב, בנוסח ערבי של אוריאל אופק. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי YAN 14132. בשנת 2009 יצא האלבום בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת אן אם סי ילדים.

והיתה גם הצגת יחיד ושמה "אין אהבות שמחות". ההצגה היתה מבוססת על המוסיקה של ז'ורז' ברסאנס, והוצגה לראשונה במרץ 1969. הבימוי של ניסים אלוני, והמפיק יעקב אגמון. יוסי בנאי ביצע שירים, מונולוגים וקטעי קישור. העיבודים, הניצוח וההנהלה המוסיקלית של סטו הכהן.
אלבום המכיל את שירי המופע נקרא "הגורילה", והוא תקליט בימות, מספר סידור B-501. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בשנת 2001 בהוצאת ישראפון/הליקון.

רשימת השירים בתקליט:

צד א:
1. כי אני פרחח: פתיחה תזמורתית, השיר כי אני פרחח.
2. הגורילה: מונולוג אודות ברסאנס, מונולוג הגורילה, הגורילה (שיר), אפילוג הגורילה.
3. אשת ראש ענף צנזורה: מונולוג אשת ראש ענף צנזורה, אשת ראש ענף צנזורה (שיר), אפילוג.
4. במימיו הצלולים של הנחל

צד ב:
1. הזקן: מונולוג הפטרון הזקן, הזקן.
2. מי אוהב מילים גסות: מי אוהב מילים גסות.
3. שיר הבעל המקרין: מונולוג, שיר הבעל המקרין, אפילוג.
4. מארגו: מונולוג עצים, מארגו.
5. הצוואה.

ניתן לשמוע את האלבום כאן, ברשימת השמעה בעמוד היוטיוב של ישראפון.

תקליט נוסף המתעד את ההצגה נקרא "שר ברסאנס - אין אהבות שמחות".
התקליט הוא תקליט הד ארצי, מספר סידורי BAN 14077. משום מה מקובל לחשוב ששנת יציאת התקליט היא 1974. דבר זה אינו נכון. תקליטה של שולי נתן - "מתי היום" יצא בשנת 1969 ומספרו הסידורי בהד ארצי הוא BAN 14074. תקליט המערכונים של להקת התאומים "רבותי פצצה" יצא גם הוא בשנת 1969 ומספרו הסידורי בהד ארצי הוא BAN 14083. כיוון ושני התקליטים יצאו בשנת 69 ומספרו הסידורי של תקליטו של יוסי בנאי (14077) נמצא בין 14074 (שולי נתן) ל14083 (התאומים) ומכאן שנת הוצאת התקליט היא 1969.
האלבום יצא במהדורה מחודשת על גבי דיסק בשנת 1992 במסגרת "הד ארצי, קלאסיקה ישראלית במחיר נוסטלגי".

רשימת השירים בתקליט:

צד א:
1. ציד הפרפרים
2. לאיש חסדי
3. פרח בדמות פרה
4. הקברן
5. שם רע
6. סיפור העץ הגדול

צד ב:
1. המטריה
2. לא אבקש את ידך
3. כמו בובה
4. שוב כמו אתמול
5. נעשיתי כזה קטן
6. אין אהבות שמחות

את האלבום ניתן לשמוע כאן.

במזל כוכב (1969)
באותה שנה (69) מצלם יוסי בנאי תכנית לטלוויזיה בשם "במזל כוכב". התכנית מספרת את קורות חייו של בנאי כשחקן, זמר ובדרן. הוא מארח אמנים שעבדו לצידו לאורך כל הדרך: מ"תל אביב הקטנה" (58) ועד "אין אהבות שמחות" (69).

1) התכנית נפתחה עם השיר "רינה" מתוך ההצגה "תל אביב הקטנה" משנת 1958. בנאי מבצע את השיר עם יונה עטרי, איתה ביצע את השיר בהצגה. את הקטע ניתן לראות כאן.

2) לאחר מכן מבצע קטע מ"הכלה וציד הפרפרים" עם גילה אלמגור. ההצגה המקורית משנת 1967. את הקטע ניתן לראות כאן.

3) מהתכנית "חכמים בלילה" (68) מבצע בנאי את המערכון "שיחה טלפונית" (לא שומעים) עם אילי גורליצקי, בו השניים מנסים לדבר בינהם. וכיוון שכל אחד מהם לא מצליח להבין מה השני אומר, הם מבקשים האחד מהשני לאיית את דבריו. את הקטע ניתן לראות כאן.

4) מהתכנית "ילדות קשה" (64) בנאי מבצע את השיר "נשים נשים". את הקטע ניתן לראות כאן.

5) יוסי בנאי מבצע את המערכון "במערכת" (השילק שנדם) עם אבנר חזקיהו. בנאי מבצע את המערכון עם חזקיהו, שאיתו ביצע את המערכון המקורי בתכנית "יוסי חזקי יונה" (61). את הקטע ניתן לראות כאן.

6) יוסי בנאי ואבנר חזקיהו מבצעים קטע מההצגה "הנסיכה האמריקאית", שאותה הציגו בתיאטרון העונות בשנת 1963. את הקטע ניתן לראות כאן.

7) מההצגה "אין אהבות שמחות" מבצע בנאי את השיר "הקברן". את הקטע ניתן לראות כאן.

8) יוסי בנאי ורבקה מיכאלי מבצעים את שיר הנושא מתוכניתם המשותפת "ילדות קשה" (64). בקליפ ניתן לראות את בנו של יוסי (יובל בנאי מלהקת "משינה") כשהוא רוכב על הסוס (יובל היה אז בן 7), ולידו יונתן, בנו בן השנתיים של רבקה מיכאלי. את הקטע ניתן לראות כאן.

9) יוסי בנאי מבצע את השיר "פרצוף של צועני". את הקטע ניתן לראות כאן.

10) מההצגה "אין אהבות שמחות" מבצע בנאי את השיר "לא אבקש את ידך". את הקטע ניתן לראות כאן.

11) גדי יגיל מחקה את יוסי בנאי והוא מבצע את "הצוואה" (מהתכנית "אין אהבות שמחות") והשיר "איך את נראית" (מההצגה "חכמים בלילה"). יוסי בנאי מראה ליגיל איך צריך לחקות אותו. את הקטע ניתן לראות כאן.

את התכנית המלאה ניתן לראות כאן.

שלכם לשעה קלה עם רבקה מיכאלי (1969)
בשנת 1969 מגישה רבקה מיכאלי את תכנית הרדיו הבידורית "שלכם לשעה קלה". היא מארחת את צמד דרום, אברהם מור, אבנר חזקיהו, נעמי שמר, דן בן אמוץ וכמובן את יוסי בנאי.

רשימת הקטעים בתכנית:

1) "תכנית כבקשתך" (נקרא גם "בוקר טוב וערב טוב") - שיר פתיחה. את השיר ניתן לשמוע כאן.

2) "אל הציפורה" - שיר שכתב אמנון ז'קוב. את השיר ניתן לשמוע כאן.

3) "פסטיבל הזמר" - רבקה מיכאלי מבצעת עם צמד דרום מחרוזת ממיטב שירי פסטיבלי הזמר ("אוה אוה שר מלחין פצוע").  את הקטע ניתן לשמוע כאן.

4) "ביקור בגן החיות" - מערכון של רבקה מיכאלי עם אברהם מור ואבנר חזקיהו. רבקה מיכאלי לוקחת את בנה אלכסנדר (אברהם מור) לגן החיות. האמא אוכלת בננה וזורקת את הקליפה לכיוון הקוף. מר באנץ, מטפל בחיות (אבנר חזקיהו) מגיע לברר מדוע נזרקה הקליפה. הבן רוצה להכנס לכלוב של הנמר. מר באנץ מזהיר שהחיות אכלו בעבר מבקרים שניסו להתקרב אליהם. בעוד האמא ומר באנץ מדברים, נכנס הבן לכלוב והורג את הנמר. כשהאם שואלת מהי החיה הבאה שכדאי לבן לראות, מר באנץ משיב: "את המנהל!".
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

5) "לידה במצור" - היתה אישה בירושלים שהיתה בהריון בחודש התשיעי בזמן המצור. היא אומרת לבעלה שהיא מרגישה שהיא צריכה ללדת. הוא אומר לה שעד שהוא יסביר לשוטר שהיא צריכה ללדת, ועד שיגיע אמבולנס עדיף שתלד בבית. הוא הדליק נר, היא נאנחה ויצא ילד. היא הרגישה ששוב כואב לה ונולד עוד ילד. ואז היא שוב נאנחה ונולד עוד ילד. הבעל כיבה את הנר. היא שואלת אותו מה הוא עושה? והוא עונה לה: "אלה רואים אור, יוצאים".
את המערכון ניתן לשמוע כאן

6) נעמי שמר מבצעת את "בהאחזות הנחל בסיני". ניתן לשמוע את השיר כאן.

7) רבקה מיכאלי מזמינה שחקן שאותו הכירה עוד בילדותה הקשה. הכוונה כמובן ליוסי בנאי.
"זהירות נהגת" (עם יוסי בנאי) - רבקה מיכאלי מדברת בטלפון עם אמה ומספרת על התאונה שעברה. בעלה, גרשון (יוסי בנאי) מגיע עצבני הביתה לאחר יום עבודה איום. הוא מבקש ממנה לקחת את המכונית לסיבוב כדי להתרענן. סילבי (רבקה מיכאלי) מנסה להסתיר את העובדה שהיא עשתה תאונה. היא מספרת לו שמישהו נכנס עם מכונית דרך חלון הראווה, והוא נעצר אחרי מחלקת חליפות לגברים בקצה החנות. גרשון משועשע מהעניין ומעריך כי הסחורה בחנות שווה כעשרת אלפים לירות. הוא בטוח שזאת היתה אישה ובטוח שהבעל של אותה אישה חייב להיות מטומטם. היא לא מבינה מה זה מצחיק ("אותי זה מצחיק!"). כשהוא מבקש שוב לקחת את המכונית היא מספרת לו שהמכונית בתיקון. הוא שואל מה עם הרדיאטור  והיא שואלת: "היה שם רדיאטור?", הוא אומר לה: "לא, הוא הלך לבקר את חמתו". כשהיא שמה לב שחמתו במכונית רגילה הוא מאחור ואצלהם באוטו זה יוצא מלפנים, הוא מבין שאשתו עשתה את התאונה. הוא שואל אותה מה הוא יגיד למוכר, זליגמן? היא עונה לו שאיתו היא הסתדרה. היתה לה בעיה עם טננבוים ממול מבית המרקחת שהתנהג לא יפה ("בית מרחקת עומד 30 שנה באותו מקום. אז למה להזיז?"). לבסוף גרשון נזכר שלפני שבועיים היה אצלם מתתיהו מהביטוח, ושואל אותה אם היא שלחה את הצ'ק. סילבי עונה לו שהמכתב חזר כי הוא לא חתם על הצ'ק.
המערכון מופיע כבונוס בדיסק של "ילדות קשה" בהוצאת ישראפון/הליקון.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.
קיימת ביוטיוב אנימציה למערכון שהכין זאב אופיר.

8) "התכנית לעקר הבית" (עם דן בן אמוץ) - דן בן אמוץ מראיין את דורית שמטרף (רבקה מיכאלי) בתכנית לעקרת הבית. דורית מספרת כי היא רוצה להיות זמרת.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

9) "בים בם בום" (שני חברים הלכו בדרך..) - רבקה מיכאלי מבצעת שיר מתקופת מועדון הזמר, "שיר חבר'ה". כתב יורם טהרלב, ללחן של משה וילנסקי. את השיר ניתן לשמוע כאן.

10) "פזמון סיום" - שיר. את השיר ניתן לשמוע כאן.

את התכנית "שלכם לשעה קלה" (1969) עם רבקה מיכאלי ניתן לשמוע כאן.תקליט הכולל שירים מהתכנית יצא בחברת הד ארצי והוא נקרא "רבקה מיכאלי". מספר סידורי BMN 683.
רשימת הקטעים:

צד א:
1. בים בם בום
2. תכנית כבקשתך (עם צמד דרום)

צד ב:
1. פסטיבל הזמר

שלכם לשעה קלה עם יוסי בנאי (1970)
בשנת 1970 מנחה יוסי בנאי את תכנית הבידור ברדיו, "שלכם לשעה קלה". הוא מארח בתכנית את גדי יגיל, חווה אלברשטיין וכמובן, את רבקה מיכאלי. התכנית הוקלטה בבית המורה, תל אביב, 5/7/1970.

רשימת הקטעים בתכנית:

1) "לשעה קלה" - שיר הפתיחה. את השיר ניתן לשמוע כאן.

2) "כבוד השחקן" - מונולוג. יוסי בנאי מספר על שחקן בארה"ב שהשתתף במחזות והיו מפטרים אותו בכל פעם שעלתה הצגה חדשה. יום אחד החליטו השחקנים שהם נרתמים לעזור לו. כשעלתה הצגה חדשה ועברו עשרה ימים מקבל השחקן מכתב. הוא מתחיל לבכות והשחקנים סביבו מנחמים אותו. כשפותח את המכתב הוא מתחיל לצחוק. כששאלו אותו מה קרה, הוא השיב: "שום דבר. אמא שלי מתה".
ניתן לשמוע את המערכון כאן

3) "היפנית שלי" - שיר. כתב: יונתן שם אור, מוסיקה: יוחנן זראי. את השיר ניתן לשמוע כאן.

4) "המברק" - מערכון עם רבקה מיכאלי. יוסי בנאי מחליט לשלוח מברק לאהובתו שנמצאת רחוק ממנו. הוא מתקשר לשלוח את המברק ועונה לו רבקה מיכאלי. בנאי מבקש לשלוח מברק לתמר ארזי. מיכאלי מאייתת את שמה של הנמענת. לאחר שהוא מקריא לה את המכתב, חוזרת רבקה מיכאלי על המברק ומסתבר שהיא כתבה הכל כולל את האיותים וכל מה שלא צריך.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

5) "קצת רעב" - עם גדי יגיל. יוסי בנאי אומר שהוא חייב לצאת לאכול סנדוויץ' שאחותו הביאה לו כי הוא רעב. במקומו נכנס גדי יגיל, שמחקה את יוסי בנאי. יגיל מגיש קטע "מתוך תכניתי האחרונה, ערב שירי ג'ורג' ברסאנס". הוא שר את השירים "הצוואה" ו"איך את נראית". כשמסיים גדי יגיל את החיקוי נכנס יוסי בנאי ואומר לו שאם היה יודע שהוא נראה כך היה רודף אחרי עצמו עם כפכף.
את המערכון ניתן לשמוע כאן

6) חוה אלברשטיין מבצעת את "היי רות" (תרגום עברי לשירם של הביטלס, Hey Jude). את השיר ניתן לשמוע כאן.

7) "סיפורי במה" - יוסי בנאי מספר על סטו הכהן, שאמר לו שאם יחטפו המצרים את בנאי, הוא לא ממליץ לו שיגיד שהוא זמר, כי הם יראו שלא ויהרגו אותו. יוסי בנאי מספר חוויות מאחורי הקלעים. איש אחד ניגש אליו למכונית בסוף ההצגה ומבקש מספר פעמים שיפתח את החלון. אחרי שיוסי בנאי מסכים לפתוח את החלון הוא אומר לו: "חרא של הצגה".
את הקטע ניתן לשמוע כאן.

8) "פרצוף של צועני" - שירו של ג'ורג' מוסטקי בתרגום לעברית של ניסים אלוני. את השיר ניתן לשמוע כאן.

9) "ג'אז" - סיפור על בחור שהיה משתעמם ממוזיקה קלאסית, אבל אהב מאוד ג'אז. את הקטע ניתן לשמוע כאן.

10) "במסדרון בית המשפט" - מערכון עם רבקה מיכאלי. פרחייה (רבקה מיכאלי) מבקרת בפעם הראשונה בבית המשפט ופוגשת את העורך דין, גוגו (יוסי בנאי). היא מספרת לו שיצאה עם ג'קו במשך חודשיים ופתאום הוא נעלם. כשחזר ראתה אותו עם תחבושת. ג'קו אומר שהוא קיבל סכין בראש והוא חייב הרבה כסף. הוא מכריח את פרחייה לעשות כל מה שהוא יגיד. גוגו שואל אותה על עברה והיא אומרת לו שהיא צעירה, עם בעיות ילדות ויתומה מאביה. הוא אומר לה שיגיד לשופט בגלל הנסיבות יקצר לה את העונש לשלושה חודשים. כשקוראים לה להכנס לדיון, אומר לה גוגו שהיא צריכה לבכות, אבל דווקא אז בא לה להיות שמחה.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

11) "שיר הרועה" - עמוס אטינגר כתב מילים ללחן של סטו הכהן. את השיר ניתן לשמוע כאן או כאן.

שלכם לשעה קלה עם רבקה מיכאלי (1971)
בשנת 1971 מגישה רבקה מיכאלי בפעם השניה את "שלכם לשעה קלה". בתכנית היא מארחת את שלישית לא אכפת להם ואת יוסי בנאי. התכנית הוקלטה באולם בית המורה ב17.3.1971.

רשימים הקטעים בתכנית:

1) "דקה ועוד דקה" - שיר פתיחה. את השיר ניתן לשמוע כאן.

2) "מחרוזת שירי שנות ה50" (עם שלישית לא אכפת להם) - רבקה מיכאלי שרה שירים משנות ה50 (כמו
"יפו", "טנגו כפר סבא", "בובה בובתי"). רבקה מיכאלי מחקה אומנים מהתקופה כמו יפה ירקוני.
את הקטע ניתן לשמוע כאן.

3) "ניסים ונפלאות" - שיר שכתב דן אלמגור. את השיר ניתן לשמוע כאן.

4) "רבע עוף או בורקס" (עם יוסי בנאי, מוכר גם בשם "מהנדס ואשת מהנדס") - מערכון של חנוך לוין. חיים (יוסי בנאי) ובלה (רבקה מיכאלי) מוזמנים לחתונה. הדבר היחידי שמעסיק את חיים הוא מה יגישו לאורחים בחתונה: רבע עוף או בורקס. מה שחשוב לבלה, זה שכולם ידעו שהיא אשת מהנדס ושלא יחשבו בטעות שהיא אשת טכנאי או אשת פקיד. הם מחליטים לבסוף לא ללכת לחתונה. אבל פתאום מהרהרים בכך שיגישו רבע עוף כמו שחיים רוצה וכולם ידעו שבלה היא אשת מהנדס. הם בדילמה קשה, ולבסוף בלה מהרהרת האם כשבעלה ילך לעולמו, כולם ידעו שהיא אלמנת מהנדס. חיים משיב לה שזו לא השאלה. השאלה היא שיום לאחר פטירתה של אשתו, הוא יושב על שרפרף, ראשו מוטל מטה. השכנים באים לעודד אותו ומביאים מה: רבע עוף? או בורקס?
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

5) דורית ראובני מבצעת את השיר "קרעי חלום". את השיר ניתן לשמוע כאן.

6) דורית ראובני מבצעת את "שיר עם בוליבאני". את השיר ניתן לשמוע כאן.

7) "קטעים מתוך התעריפון" עם דורי בן זאב - כשהתבקש דורי להתארח בתכנית שאל כמה יקבל. אמרו לו שיש תעריפון לפי בדיחות. דורי מספר בדיחות לפי תעריף (כמו למשל: "היה היו פעם סיני וסינית, ותראו כמה יש היום").
את המערכון ניתן לשמוע כאן.
התכנית שודרה בשידור חוזר לפני מספר שנים בתוכניתו של אברהם זיגמן ברשת ג', "עוד חוזר הניגון". ייתכן כי מה ששודר בתכנית של זיגמן היא לא ההקלטה המלאה של התכנית.

הערב עם רבקה מיכאלי (1971)
באותה שנה (71) צילמה רבקה מיכאלי לטלוויזיה את "הערב עם רבקה מיכאלי". תכנית שהתבססה על "שלכם לשעה קלה".

רשימת הקטעים בתכנית:

1) "דקה ועוד דקה" - שיר הפתיחה שפתח גם את "שלכם לשעה קלה". את השיר ניתן לראות כאן

2) "מחרוזת שירי שנות ה50" (עם שלישית לא אכפת להם). את המחרוזת ניתן לראות כאן.

3) "כשאהיה זקן" - דואט של רבקה מיכאלי עם בני אמדורסקיאת הביצוע לשיר ניתן לראות כאן

4) "רבע עוף או בורקס" - המערכון של רבקה מיכאלי עם יוסי בנאי. את המערכון ניתן לראות כאן.

5) "זה לא כדאי אופליה" - שיר שבוצע ע"י מיכאלי עוד מימי התקליט "כאן". את השיר ניתן לראות כאן.

6) "וידוי (יצאנית צמרת)" - רבקה מיכאלי היא יצאנית צמרת שרוצה להיות זמרת. היא מספרת את סיפורה לבחור (מתי כספי) על הבר. את הקטע ניתן לראות כאן.

7) "בוא ונאהב" - שיר. ניתן לראות את השיר כאן

8) שיר הסיום - ניתן לשמוע אותו כאן.

פרצוף של צועני (1972)
בשנת 1972 מעלה יוסי בנאי מופע בשם "פרצוף של צועני". השירים בתכנית היו באווירה הצרפתית שספג בנאי. השירים של מיטב האומנים הצרפתים, כמו ג'ורג' מוסטאקי, שארל אזנבור, ג'ורג' ברסאנס וז'אק ברל תורגמו לעברית. המופע הונצח בשני תקליטים: "פרצוף של צועני", ו"ספירת מלאי".
התקליט "פרצוף של צועני" יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי 14218. בשנת 1992 יצא האלבום בהוצאה מחודשת על גבי דיסק במסגרת "הד ארצי - קלאסיקה ישראלית במחיר נוסטלגי".

תוכן השירים באלבום:

צד א:
1. המלך הגולה
2. זה רק השטן
3. אהבה בת עשרים
4. בתוך נהר עמוק
5. שעה חמורה
6. פרצוף של צועני

צד ב:
1. אנבלי
2. העלמות מן הדוכן
3. הגבירה בחום (עם אילנה רובינא)
4. חצוצרת התהילה
5. ירח הדבש
6. הנערה מן הרכבת המהירה


התקליט "ספירת מלאי" יצא בחברת ישראפון, מספר סידורי 347. בשנת 2001 יצא האלבום בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת ישראפון/הליקון. משום מה קטע מספר 12 בתקליט "כישוף" לא הופיע בהוצאה המחודשת במהדורת הדיסק.

רשימת השירים באלבום:
צד א:
צד ב:
6. כישוף

השיר "הפעם האחרונה" הוקלט גם על ידי הגשש החיוור לתקליטם "מים לדוד המלך" (בשנת 1970). הגששים קראו לשיר בשם אחר והוא: "כמו אריה וכמו קוף".

שלכם לשעה קלה עם יוסי בנאי (1972)
בשנת 1972 עושה יוסי בנאי בפעם השניה את תכנית הבידור ברדיו, "שלכם לשעה קלה". חלק מהשירים בתוכנית מבוססים על ההצגה "פרצוף של צועני". יוסי בנאי מארח בתכנית את אילנה רובינא. התכנית הוקלטה ב28.12.1971 ושודרה ב4 למרץ 1972.

רשימת הקטעים בתכנית:

1) קטע פתיחה, "הבן אדם" - שיר מתוך "פרצוף של צועני". ניתן לשמוע את השיר כאן.

2) "אגתה" - שיר טנגו על אישה שבעלה היה מרביץ לה. ניתן לשמוע את השיר כאן.

3) "המלך הגולה" - שיר שכתב ירון לונדון והלחין מרטין מוסקוביץ מתוך "פרצוף של צועני". ניתן לשמוע את השיר כאן.

4) "זה רק השטן" - בהקדמה לשיר מספר יוסי בנאי סיפור על השטן שסיפר לו שמוליק סגל. השיר מאת דן אלמגור ויאיר רוזנבלום, וגם הוא מתוך "פרצוף של צועני". את ההקדמה ניתן לשמוע כאן, ואת השיר כאן.

5) "הורסת השבתות" - שיר של יהונתן גפן ולחן של יאיר רוזנבלום, על האישה שהורסת לו את השבת. את השיר ניתן לשמוע כאן.

6) יוסי בנאי מזמין את אילנה רובינא לבצע את השיר "הגבירה בחום" שגם הוא מתוך "פרצוף של צועני". מקור השיר בצרפתית (של ג'ורג' מוסטאקי). התרגום לעברית: יעקב שבתאי. את השיר ניתן לשמוע כאן.

7) "בזמן שהיינו צעירים" - שיר שכתבה נעמי שמר. ניתן לשמוע את השיר כאן (גרסה לא מלאה).

התכנית שודרה לפני כמה שנים ברשת ג' בתוכניתו של אברהם זיגמן "עוד חוזר הניגון". כנראה שמה ששודר בתכנית של זיגמן זה לא התכנית במלואה.
כנראה שהשיר "ליזה ליזה" (ניתן לשמוע אותו כאן) והשיר "דון קישוט" (ביצוע של יוסי בנאי לשיר של אריק איינשטיין - ניתן לשמוע את הגרסה של יוסי בנאי כאן)  שייכים גם הם לתכנית.

את התכנית "שלכם לשעה קלה" (1972) עם יוסי בנאי ניתן לשמוע כאן.

הערב עם יוסי בנאי
יוסי בנאי צילם לטלוויזיה את "הערב עם יוסי בנאי". הגרסה הטלוויזיונית של תכנית הרדיו "שלכם לשעה קלה". התכנית התבססה גם היא על המופע "פרצוף של צועני". הנחה את התכנית אהוד מנור, והוא מראיין את בנאי בין השירים.

רשימת הקטעים בתכנית:

1) "נשים נשים" - את השיר ניתן לראות כאן

2) "פרצוף של צועני" - את השיר ניתן לראות כאן.

3) "איך הורגים את הנואף" - את השיר ניתן לראות כאן.

4) "אהבה בת עשרים" - את השיר ניתן לראות כאן.

5) "הפעם האחרונה" - את השיר ניתן לראות כאן.
6) "בדרך לכאן" - את השיר ניתן לראות כאן.

את התכנית ניתן לראות ב3 חלקים: חלק 1, חלק 2 וחלק 3.

בשנת 1972 מוציאה רבקה מיכאלי תקליט ילדים בשם "ת'רפואה ניתן לפיג'מה". התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי YAN 14186. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בשנת 2006.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

נישואין נוסח גירושין (1973)
בשנת 1973 יוסי בנאי ורבקה מיכאלי חזרו לשתף פעולה. אחרי תכניתם המשותפת הראשונה, "ילדות קשה" (64) ואחרי שאירחו האחד את השני בתכנית הרדיו "שלכם לשעה קלה" (69-71) חזרו השניים להצגת בידור חדשה. הבמאי של ההצגה היה ניסים אלוני (שביים את בנאי ב"חכמים בלילה" וב"אין אהבות שמחות"). הניהול המוסיקלי והעיבודים היו של יאיר רוזנבלום. את המופע ליוותה להקה בה ג'קי הירש ניגן על הגיטרה, אברהם בנד על גיטרה בס, גרי גולדברג על הפסנתר ואפי אהרון על התופים. המופע הוקלט בבית המורה בתל אביב וכלל שירים שנכתבו על ידי ניסים אלוני, חיים חפר ודן אלמגור ומערכונים שנכתבו על ידי ניסים אלוני ויוסי בנאי.
המופע ירד מהבמות לאחר מאות מופעים בכל רחבי הארץ. במופע הסיום, שהוצג בתיאטרון "אהל", הפתיע אברהם דשא פשנל את בנאי ומיכאלי כאשר בעוד השניים מבצעים את המערכון "טלפונים" עמדו מאחוריהם להקת הגשש החיוור בבגדים הרומיים של השיר "מים לדוד המלך". הדבר גרם להתלהבות גדולה ושאגות צחוק עצומות מן הקהל.
המופע הונצח על גבי שני תקליטים. השירים "שוב יחד" (שפתח את המופע), "שרירי פנים" ו"היא מכה" הוצגו על הבמות אך לא שובצו בתקליטים. רשימת הקטעים בהצגה, כפי שנרשמה בתוכנייה של המופע:

חלק א:
1) שוב יחד
2) הפורץ (מערכון)
3) עברית קשה שפה
4) חבצלת (מערכון)
5) נהר עמוק
6) קול כלה וקול שדכן (מערכון)
7) נישואין נוסח גירושין

חלק ב:
1) טלפונים (מערכון)
2) דפי זהב
3) כסף
4) שרירי פנים
5) זהבה (מערכון)
6) מישהו טילפן יקירתי? (מערכון)
7) נישואין נוסח גירושין
8) אדון מושון מדאם ראשל
9) יש לי פגישה

התכנית כאמור הונצחה על גבי 2 תקליטים. הראשון "נשואין נוסח גרושין חלק א" יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי BAN 14355. תקליט מספר 30 של פשנל. רשימת הקטעים בתקליט:


צד א:
1) יש לי פגישה
2) עברית קשה שפה
3) נהר עמוק
4) נישואין נוסח גירושין
5) אדון מושון מדאם ראשל

צד ב:
1) טלפונים
2) הפורץ

את האלבום "נישואין נוסח גירושין חלק א" ניתן לשמוע כאן.

התקליט השני "נשואין נוסח גרושין חלק ב" יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי BAN 14356. תקליט מספר 31 של פשנל. רשימת הקטעים בתקליט:


צד א:
1) חבצלת
2) קול כלה וקול שדכן

צד ב:
1) דפי זהב
2) מישהו טילפן יקירתי?
3) כסף
4) זהבה

את האלבום "נישואין נוסח גירושין חלק ב" ניתן לשמוע כאן

בשנת 2007 יצאו שני התקליטים בדיסק כפול בחברת הד ארצי בסדרת "בראשית". לדיסק השני נוספה רצועת בונוס: המערכון "רבע עוף או בורקס" מתוך "שלכם לשעה קלה" עם רבקה מיכאלי (1971).

המערכונים במופע:

"טלפונים" - יוסי בנאי ורבקה מיכאלי מציגים את ההמצאה הכי טלפונית - הטלפון. ישנם שימושים רבים לטלפון:
* אפשר לשאול מה השעה? ("השעה 9 ודקה. השעה 9 ודקה. - סלחי לי גברתי, השעה כבר 9 ו2 דקות. - מה כן? אמרו לי באמת שאני מפגרת").
* אפשר לבקש השכמה בטלפון - רבקה מבקשת השכמה ל6 בבוקר, יוסי בנאי מתקשר מספר פעמים ולבסוף מבקש ממנה שתעיר אותו בשש.
* ישנם כאלה שמטרידים בטלפון. רבקה מתקשרת מספר פעמים, צוחקת ומנתקת. בסוף יוסי מתעצבן ומקלל, אבל אז מסתבר שבפעם האחרונה המתקשרת היא לא המטרידה אלא אימו.
* בעזרת הטלפון אפשר להתקשר לרופא המשפחה, דוקטור פלגין. הרופא לא יכול לקבל מטופלים בימים ראשון עד שישי וביום שבת הוא נח מהביקורים. רבקה מתקשרת לרופא כדי שיעזור לבעלה והוא נתן לה נרות ("בעלי התחיל לשיר מעוז צור בשני קולות"). הרופא אומר שיש לו וירוס של יום-יומיים, אבל כיוון שמצא חן בעיניו הוא נשאר יותר. אם הוא לא יקום בבוקר, הוא לא יקום בכלל.
* הטלפון הוא מכשיר טוב לעסקים. יוסי רוצה לדבר עם מר שמואל, אבל הוא יצא. איוב חולה, שיר השירים בישיבה, מלכים א' הלך למלון המלך שלמה. אפשר לדבר רק עם דברי הימים. רבקה שואלת "מי רוצה אותו?" ויוסי עונה "תהילים".
* בעזרת הטלפון אפשר לשלוח מברק. יוסי רוצה להודיע ליעקב, שהם מחכים לשלוכנץ, ברינגן ולנגוס. כיוון ומדובר בכתב סתרים, הוא לא יכול להגיד לרבקה לאן לשלוח את המכתב, כי זה סוד.
* יוסי בנאי מתקשר למשרד הדואר ומבקש טלפון. רבקה עונה שהיא מצטערת אבל אין. היא מקריאה לו את סולם העדיפויות: "אתה שר? .. אתה עיתון מקומי? לא, אבל יש לי חבר שהוא שבועון חוץ.. אתה אסיר ציון? לא, אבל אני אהיה אסיר תודה אם תתני לי טלפון". בסוף כשרבקה שואלת אם הוא אחות מוסמכת, הוא עונה לה שיש לו אח מוס. רבקה שואלת "מי זה אחיך" ויוסי עונה שאחיו זה גברי מהגשש. ואז רבקה אומרת לו שהוא יכול לבוא ולקבל כמה טלפונים שהוא רוצה.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"הפורץ" - יוסי בנאי הוא פרץ הפורץ (לשעבר פורלצן). הוא מנסה לפרוץ לבית משפחת אפצ'וק. רבקה מיכאלי, השכנה, שואלת אותו מדוע הוא שם סולם על יד החלון, כיוון שמשפחת אפצ'וק לא בבית, ונסעו לחוץ לארץ. היא שואלת אותו מדוע הוא לא בא בלילה. כל הגנבים באים בלילה ("בלילה זה חוקי"). יוסי שואל אותה למה היא שולחת אנשים לעבוד בחושך. הוא מבקש ממנה שיביא את הפצירה. היא מביאה לו את המפתח שוודי ("זה מפתח? אז איך נראה המנעול?".. "מה שהם עושים בשבדיה.."). פרץ מספר לה שהוא היה אצל משפחת צבי ("אצלם סוף סוף היה נקי"). השכנה מציע לו להכנס אליה הביתה, בעלה השופט ישמח מאוד להכיר אותו ("הוא נתן לי שנתיים".. "כן, הוא מאוד לארג'"). היא אומרת שאין לפרץ מה לפרוץ למשפחת אפצ'וק כיוון והבית שלהם ריק. עדיף לו להכנס למשפחת כבירי, הם השאירו בית מלא. פרץ אומר שכל הבית מלא מנעולים ובריחים אבל השכנה אומרת שיש לה מפתח.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"חבצלת" - יוסי בנאי רוצה לדבר עם ביתו חבצלת ("כל כך רציתי בן! או ג'יפ"). הוא אומר לה שבגיל שלה קורים לנערה כל מיני דברים. הוא מזהיר אותי מדברים שעלולים לקרות עם בנים בגיל ההתגברות. חבצלת אומרת לאביה שהיא צריכה להפגש עם החבר שלה, מושמוש. הוא עוזר לה בהיסטוריה ("אז למה אתם צוחקים שם בחדר? עד כמה שאני זוכר היסטוריה זה לא כל כך מצחיק"). האבא אומר לביתו שהוא צריך ללכת. בתו שמה לב שבזמן האחרון אביה האלמן צריך ללכת באופן קבוע. חבצלת מבררת על הדייט שלו. מסתבר לאבא שביתו בליינית רצינית, והיא מציעה לו ולזוגתו מפתח לדירת חדר בצפון העיר.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"קול כלה וקול שדכן" - יוסף גלמדי, השדכן (יוסי בנאי) מציע ללקוחה שלו ראשל (רבקה מיכאלי) בחור לדייט. היא לא מרוצה מהדייטים הקודמים (אחד עיוור, אחד נופל, אחד בא לכל מקום עם אחותו הגיבנת). היא מיואשת מכל הגברים שהיו לה. כשהיא שואלת האם הוא יסכים להתחתן איתה, הוא משיב שאסור לו להתחתן כיוון ונתן שבועה לחנה בנבנישתי האלמנה והמגורשת, שהוא יתחתן עם בת ביתה. בסוף מסתבר שראשל היא הבת ביתה של חנה בנבנישתי, והיא היתומה שעמה נשבע להתחתן.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"מישהו טילפן יקירתי?" - מערכון המשך ל"זהירות נהגת". דמויותיהם של גרשון וסילבי חוזרים למערכון נוסף. סילבי מקבלת טלפון מאדם המבקש למסור לגרשון הודעה. סילבי רוצה לרשום את ההודעה, אך לא מוצאת את העיפרון. היא מבקשת מהאדם שירשום בעצמו את ההודעה. גרשון מגיע הביתה ורוצה לדעת אם היה לו טלפון. סילבי לא זוכרת מי התקשר ואת פרטי ההודעה. הוא מבין שאי אפשר לסמוך עליה. תוך כדי השיחה מסתבר לו שהיא שכחה להודיע לו שהתקשרו מחברת הביטוח, ומסתבר שהוא קיבל צו קריאה למילואים (- "איפה הצו?" - "גרשון, אתה השתגעת. אין לנו צב בבית. יש לנו חתול". - "הצו קריאה". - "אהה. במגירה בתוך החתול"). הוא מבין שהיא טעתה, והתאריך לא נכון. במקום ללכת למילואים בעוד יומיים, הוא היה צריך לצאת למילואים לפני יומיים. מסתבר שהמשטרה הצבאית באה הבוקר לעצור אותו. היא מציעה לו שיקח עורך דין כמו סובול ("אבל סובול קבלן"). גרשון הולך למטבח להכין שתיה והוא מגלה שהפריג'ידר איננו. סילבי מספרת שההוצאה לפועל עיקלו להם את הפריג'ידר, את הטלוויזיה, השטיח, הטרנזיסטור והגז. גרשון מבקש אספירין ("לא, הם לקחו"). הוא רוצה להכנס למיטה ולמות ("אתה לא יכול, הם לקחו גם את המיטה").
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"זהבה" - יוסי בנאי מביא פרחים לאשתו זהבה. הוא לא אוהב אותה וכיוון שהיא לא אוהבת פרחים הוא קנה לה פרחים כדי שתקבל פריחה. אם יביא לה עצים היא תקבל שלכת. הוא רואה איך בלילה גודל לזהבה שפם ("זהבה בלילה גודלת"). הוא אוהב חליל. אם היה מתחתן עם דוגמנית זה לא היה חליל ("זה היה חלול"). נוח לו מאוד שהיא טיפשה כי כך הוא מבין את כל מה שהיא אומרת לו.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

יוסי בנאי ורבקה מיכאלי שיתפו פעולה גם במופע "בידור תל נוף". רבקה מיכאלי היתה המנחה של המופע והשתתפו אמנים כמו דורית ראובני, דורית פן, צחי נוי, ושלמה ארצי. רבקה מיכאלי הזמינה את יוסי בנאי לביצוע מערכון משותף מהתכנית "נישואין נוסח גירושין" - "מישהו טילפן יקירתי?". את המערכון ניתן לראות כאן.

אחר כך ביצע יוסי בנאי את השיר "נשים נשים" - ניתן לראות את הביצוע כאן, ואת השיר "ספירת מלאי" - ניתן לראות את הביצוע כאן.

יוסי בנאי ורבקה מיכאלי מבצעים בטלוויזיה את המערכון "טלפונים" מתוך התכנית "אפרסמון" (1973). את הקטע ניתן לראות כאן.

השיר "עברית קשה שפה" בוצע בתכנית האירוח של רבקה מיכאלי "סיבה למסיבה" בשנות השמונים, בו ארחה את יוסי בנאי. את הביצוע ניתן לראות כאן.

שעות נוספות (1974)
בשנת 1974 העלתה רבקה מיכאלי מופע יחיד ושמו "שעות נוספות". את השירים כתבו יעקב רוטבליט (שמספר משיריו בתכנית התפרסמו אז בעיתון "הארץ"), דוד אבידן ונעמי שמר. המערכונים וקטעי הקישור נכתבו על ידי ב. מיכאל ואפרים סידון, שאותם הכירה מיכאלי בתכנית הטלוויזיה "ניקוי ראש". את מרבית הלחנים כתב יאיר רוזנבלום, שניים נכתבו על ידי אריאל זילבר. העיבודים, הניהול המוסיקלי והנגינה בפסנתר ובאקורדיאון של אלכס וייס. אפרים אהרון על כלי ההקשה, יגאל חרד בגיטרה אקוסטית, שייקה ברק וגיטרה חשמלית, קרלוס על גיטרה בס.

האלבום יצא כתקליט ישראל, ובהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת סקייטון, מס' סידורי 31079.

רשימת השירים בתקליט:

צד א:
1. שעות נוספות
2. אינפלציה
3. חסכון (מונולוג)
4. אני משוחררת
5. איך שהזמן רץ
6. פרנואיד
7. בנימין זאב

צד ב:
1. כבר מאוחר יונתן ומיכלי
2. להחזיק ילד (מונולוג)
3. זה קרה לה
4. הרי את מותרת
5. מה קורה לי
6. שעות בן הערביים

"אינפלציה" - שיר על האינפלציה. רבקה מיכאלי מקדישה את השיר להרצל, שמדפיסים ממנו הרבה יותר מדי שטרות וערכו יורד בשוק ("הרצל אתה הרי חוזה. אז איך תציל את עצמך מזה"). יהודי נכנס לבנק ושואל את מנהל הבנק מה זאת אינפלציה. מנהל הבנק שואל את הבחור כמה זמן הוא נשוי. הבחור נשוי 20 שנה. כשנפגשו שקלה אשתו 50 קילו ועכשיו 70 קילו. מנהל הבנק מסביר לו שזאת אינפלציה. ככל שהכמות עולה האיכות יורדת.
את השיר ניתן לשמוע כאן.

"חסכון" - רבקה מיכאלי מציעה מספר דרכים לחסכון.
את הקטע ניתן לשמוע כאן.

"להחזיק ילד" - רבקה מיכאלי מבררת האם זה משתלם להחזיק ילד ("לעניות דעתי, ולאחר שיש לי ילדים אני באמת ענייה..").
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"שעות בין הערביים" - שיר שכתבו אפרים סידון וב. מיכאל על שעות בין הערביים. השעות השלוות ביותר, שבהם כל המשפחה יחד, האשה, הבעל והילדים. כשהבעל תוקע ראשו בעיתון והאישה מוציאה ספר ומתיישבת לישון, בנם רונן פתח בקבוק נפט ועוד בקבוק נפט ("הוא עוד יתמכר לזה"). הבת, יסמין, משחקת במסרגות של אמא עם השקע. רונן מתעסק עם הסרוויס ("רונן, תעזוב את הסרוויס! לא מכזה גובה..."). לרונן נפלו קופסה עם 1700 שבלולים בסלון. יסמין משחקת ברופא עם השכן צביקה, בן ה28. בסוף מחליטה מיכאלי לקשור את הילדים למיטה בשרשרת. כך חלפו לה שעות בין הערביים השלוות.
את הקטע ניתן לשמוע כאן.

רשימת השמעה ביוטיוב ניתן לשמוע כאן.

בשנת 1975 מוציאה רבקה מיכאלי תקליט ילדים בשם "רבקה מיכאלי בקרקס". את הקטעים כתב אוריאל אופק ללחן של יוחנן זראי. העיבוד של מרטין מוסקוביץ'. האלבום יצא כתקליט הד ארצי, מספר סידורי YAN 14117. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בשנת 2009 באן אם סי ילדים.

בשנת 1976 יצא תקליט ילדים נוסף של רבקה מיכאלי בשם "הרחוב שלנו". המילים והסיפורים של אוריאל אופק, הלחנים והעיבודים של אריה לבנון. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי YAN 14555.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

מאזן האהבות (1976)
בשנת 1976 מעלה יוסי בנאי הצגה בשם "מאזן האהבות". הבימוי וקטעי הקישור הם של ניסים אלוני, השירים נכתבו ע"י יוסי בנאי, הלחנים והעיבודים של יאיר רוזנבלום. תקליט המנציח את השירים בהצגה יצא בחברת "התקליט", מספר סידורי DD-35024.

את התקליט ניתן לשמוע כאן.

רשימת השירים בתקליט:

צד א:
1. למה הם התכוונו
2. נשים חולפות
3. הביישן
4. כמו כולם
5. לפני הנפילה
6. טיול לא מאורגן

צד ב:
1. אני שר להעביר את הזמן
2. ילדות
3. פזמון פשוט
4. מאזן האהבות
5. תחזית
6. עולם כמנהגו נוהג

בשנת 1977 מעלה יוסי בנאי מופע נוסף ושמו "שירים מן הקיץ של החורף שעבר". לא ידוע האם קיים תקליט המנציח את המופע.

בשנת 1979 מוציא יוסי בנאי תקליט שנקרא "יוסי בנאי" (בצבע לבן). את האלבום הפיק דודו אלהרר. התקליט יצא בחברת הד ארצי. בשנת 2002 יצא האלבום בדיסק כפול ביחד עם האלבום "שיכור ולא מיין".
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

בשנת 1979 מוציאה רבקה מיכאלי תקליט ילדים בשם "שירים במיץ". רבקה מיכאלי שרה ומספרת, כתב: אפרים סידון, הלחין רוני וייס. התקליט יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי BAN 14795. תקליט הויניל יצא בצבע אדום ועל עטיפת התקליט נכתב "תקליט צבעוני". בשנת 2009 יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת אן אם סי ילדים.

בשנת 1980 מוציא יוסי בנאי תקליט ילדים: "אנונימוס בלפי הגדול" את התקליט הפיק דודו אלהרר והלחנים של יוני רכטר. התקליט יצא בחברת CBS ומספרו הסידורי 84505. באותה שנה מוציא יוסי בנאי תקליט "קורא מן התנ"ך". התקליט יצא בהד ארצי, מספר סידורי BAN 14861.

רבקה מיכאלי בצוותא (1980)
בשנת 1980 מנחה רבקה מיכאלי ערב בצוותא שצולם בשחור לבן ושודר בערוץ הראשון. בתכנית ארחה מיכאלי את שייקה אופיר, והתקיים איחוד של צוות ניקוי ראש.

רשימת הקטעים:

1) "מה קורה לי" - שיר מתוך התכנית "שעות נוספות". את השיר ניתן לראות כאן.

2) "בנימין זאב" - שיר נוסף מתוך "שעות נוספות". את השיר ניתן לראות כאן.

3) "אין לי רגע דל" - שיר שכתבה נעמי שמר במיוחד למופע. ניתן לראות את הביצוע כאן.

4) "הפסיכיאטר" - את השיר ניתן לראות כאן.

5) "זה קרה לה" - שיר מתוך "שעות נוספות". את השיר ניתן לראות כאן.

6) "החופש" ("תישן יוסף, תישן") - רבקה מיכאלי דואגת לבעלה היושן בחדר הסמוך כדי שיוכל לישון ולא יתעורר, אך היא לא מפסיקה להרעיש ולהפריע לו לישון. את המערכון ניתן לראות כאן.

7) "אשה משוחררת"- שיר מתוך "שעות נוספות". את השיר ניתן לראות כאן.

8) שייקה אופיר - "מנצח המקהלה" - את המערכון ניתן לראות כאן.

9) "מחזיקה אצבעות" - את השיר ניתן לראות כאן.

10) "פסטיבל הזמר" (עם צוות ניקוי ראש) (מוכר כ"ורק ירושלים אפס שתיים..") - את הקטע ניתן לראות כאן.

11) "אכול ושתה" (עם צוות ניקוי ראש) - את השיר ניתן לראות כאן.

12) "שיר פרידה מאיי קיו" (עם צוות ניקוי ראש) - את השיר ניתן לראות כאן.

13) "אז במצב הנוכחי" (עם צוות ניקוי ראש) - את השיר ניתן לראות כאן.

14) "אין לי רגע דל" (עם צוות ניקוי ראש) - את השיר ניתן לראות כאן.


אני וסימון ומואיז הקטן (1981)
בשנת 1981 מעלה יוסי בנאי הצגת בידור בשם "אני וסימון ומואיז הקטן". המופע מציג את יוסי בנאי העורג אל מחוזות ילדותו, חבריו ודמויות מפתח בהווי הירושלמי, אהבתו לשאנסון הצרפתי, מבחר מערכונים ויכולתו של בנאי כמספר סיפורים. המופע הוצג במסגרת תיאטרון העממי א. דשא (פשנל). קטעי הקישור והמערכונים נכתבו בידי יוסי בנאי. המעבד המוסיקלי והמנצח: דוד קריבושי.
יוסי בנאי כתב 5 מתוך 10 ההצגות של הגשש החיוור (הוא כתב את התכנית ה5 "קסיוס קליי נגד חלפון" (71), התכנית ה6: "אופסייד סטורי" (74), התכנית ה7: "עובדים עלינו עבודה עברית" (77), התכנית ה8: "קרקר נגד קרקר" (81), התכנית ה10: "כוסות רוח" (91)). בתכנית הזו של בנאי, מתארחים במערכונים כל אחד מחברי הגשש בתורו. שייקה לוי מתארח במערכון "להיות או לא להיות" כרחמים אנג'ל שבא לקחת את יוסי בנאי השמיימה. ישראל פוליאקוב (פולי) מתארח במערכון "נינה" בתור השכן, שקריאותיו של בנאי לנינה מפריעות לו. גברי בנאי (אחיו של יוסי) מתארח בשיר/מערכון "אם אלוהים היה רוצה" בתור אלוהים.
חלק מהשירים שהראו את אהבתו של בנאי לשאנסון הצרפתי הוצגו בעבר במופעים קודמים. מהתכנית "אין אהבות שמחות" (69) נלקחו השירים "לא אבקש את ידיך" ו"מי אוהב מילים גסות" ששונה בתכנית הזו לשם "בלי גסויות". מהתכנית "פרצוף של צועני" (72) נלקח השיר "אהבה בת עשרים", ומהתכנית "מאזן האהבות" נלקח השיר "עולם כמנהגו נוהג". הלהיט הגדול של התכנית (מלבד השיר "אני וסימון ומואיז הקטן") היה השיר "על כל אלה" (על הדבש ועל העוקץ) שכתבה נעמי שמר
המופע הוקלט בתיאטרון ירושלים, בתאריך 19.7.1981 על ידי גלי צה"ל. המופע הודפס ב2 תקליטים בחברת הד ארצי. הראשון מספר סידורי BAN 14868, תקליט 51 של פשנל. השני מספר סידורי BAN 14869, תקליט מספר 52 של פשנל. 2 התקליטים יצאו בשנת 1981. ב2002 יצאה הוצאה מחודשת על גבי דיסק כפול בחברת הד ארצי מסדרת "מבראשית".

רשימת הקטעים בתקליט הראשון:

צד א:
1. ממה עשוי כל יום - גרסת השמע, גרסת הוידיאו
2. להיות לבד - גרסת הוידיאו
3. להיות או לא להיות (מערכון עם שייקה לוי) - גרסת השמע, גרסת וידיאו
4. לאור המצב החשך (מערכון) גרסת שמע, גרסת וידיאו

צד ב:
1. אהבה בת 20 - גרסת הוידיאו
2. לא אבקש את ידך (מערכון ושיר) גרסת וידיאו
3. הלכו לאיבוד
4. אברם אברם - גרסת הוידיאו (מקוצר), גרסת וידיאו (מלאה), גרסת שמע (לא מהאלבום, גרסה ארוכה מהרדיו)

רשימת הקטעים בתקליט השני:

צד א:
1. נינה (מערכון ושיר עם ישראל (פולי) פוליאקוב)
2. ורדה קדנצה (מערכון מוסיקלי)
3. אם אלוהים היה רוצה (שיר ומערכון עם גברי בנאי) גרסת שמע, גרסת וידיאו

צד ב:
1. אני וסימון ומואיז הקטן - גרסת הוידיאו
2. עולם כמנהגו נוהג גרסת שמע
3. בלי גסויות גרסת שמע, גרסת שמע נוספת (הקלטה מגלי צה"ל)
4. על כל אלה - גרסת הוידיאו

את האלבום (הכפול) ניתן לשמוע כאן.

בנוסף לאלבום המופע הוקלט לטלוויזיה ושודר בערוץ הראשון - את המופע המלא (בוידיאו) ניתן לראות כאן.

בגרסת הוידיאו מבוצעים גם הקטעים:
- "יש כאלה שאומרים" - ניתן לראות את השיר כאן.
- "אבל את" - ניתן לראות את השיר כאן.

והמערכון "זיגי מאוהב" - גרסה מאוחרת למערכון "המברק" (שבוצע במקור בתכנית הרדיו "שלכם לשעה קלה" עם יוסי בנאי, 1970). יוסי בנאי משתף פעולה עם רבקה מיכאלי (כמו במערכון המקורי, אבל כאן לא רואים את מיכאלי, אלא רק שומעים את קולה).
ניתן לראות את גרסת הוידיאו של המערכון כאן.

בגרסת הוידיאו ששודרה בערוץ הראשון לא מופיעים הקטעים: "הלכו לאיבוד", "נינה", "ורדה קדנצה", "עולם כמנהגו נוהג" ו"בלי גסויות".

המערכונים בתכנית:

"להיות לבד" - מונולוג הפתיחה של התכנית. יוסי בנאי מספר על הפחד שלו להיות לבד. הפחד רודף אותו עוד מהפעם הראשונה שהיה לבד ונפגש פנים מול פנים עם המוהל. זה לא כל כך נעים לפגוש כבר בשבוע הראשון של החיים אדם עם סכין ביד. "צרחתי, כמו משוגע. אבל מי שמע? כולם אכלו". מאז הוא עושה הכל כדי להיות צמוד למשהו, למישהו, למישהיא, למאשה, או למישה, או למשה. רק לא להיות לבד.
את גרסת השמע של המערכון (שלא מופיעה באלבום) ניתן לשמוע כאן.
את קטע הוידיאו ניתן לראות כאן.

"להיות או לא להיות" (עם שייקה לוי) - לפני מספר ימים כשהיה בנאי לבד הוא שמע קול קורא לו - "מר בנאי". ("איך ששמעתי את המר לפני הבנאי, הבנתי שמתוק מזה לא יצא"). הקול הוא קולו של רחמים אנג'ל, מלאך מורשה, שבא לקחת את יוסי בנאי לשמיים. בשמיים עושים הצגה, ורוצים שהוא ישתתף. בשמיים נמצאים כל השחקנים הטובים (מרלין מונרו, גרי קופר, קרל גייבל..). היה להם בשמיים ערב עם הבדרן פיטר סלרס, הם עשו במכנסיים. בנאי אומר שהוא יגיע אוטוטו (עוד 30, 60, 90 שנה). המלאך מספר שהתפקיד המיועד לו הוא של המלט. המלט זה תפקיד טוב, ו"להיות או לא להיות" זו שאלה טובה. אבל אם להיות המלט ולא להיות, אני מעדיף לא להיות המלט ולהיות".
את גרסת השמע של המערכון ניתן לשמוע כאן.
את גרסת הוידיאו ניתן לראות כאן.

"לאור המצב החשוך" - פפו פוליטי, הוא מומחה בפוליטיקה. מצד אחד הוא תומך בהקמת ההתנחלויות של "גוש אמונים" ("אתה רואה את המקום, מוצא חן בעינייך, תרים דגל. אין דגל, תרים סנדוויץ") ומצד שני הוא תומך בשלום עכשיו שאסור להקים התנחלויות ("ההתנחלויות מזיקות לסנדוויץ'.. לשלום.."). הוא תומך ב"גוש אמונים" ואז עובר לתמוך ב"שלום עכשיו" וחוזר חלילה. פפו בעד הנגד, ונגד הבעד. הוא מזכיר שרמת הגולן זה חלק בלתי נפרד מארץ ישראל! כמו סיני. עד שבאו האמריקאים ואמרו לנו: "listen, זה לא ככה" ואנחנו ליסנו. "עם כל הכבוד שאני רוכש לאמריקאים, ואני רוכש לאמריקאים, בכלל, כל מה שקשור באמריקאים אני רוכש. שהם לא ילמדו אותנו איפה לעלות ואיפה לרדת". הוא מגיע למסקנה שלאור המצב החשוך שבו אנו נמצאים, רמת הגולן צריכה להיות חלק בלתי נפרד מרמת הגולן.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.
את גרסת הוידיאו ניתן לראות כאן.   

"לא אבקש את ידך" - לשיר מתקופת "אין אהבות שמחות" נוסף מערכון המקדים את השיר. ליוסי יש חבר בשם יעקב טרומפלדור. יעקב הכריז שנים על גבי שנים שהוא לא יתחתן. לפני חודש מקבל בנאי מכתב שבו הוא מתבשר שיעקב מתחתן. זה היעקב שהבטיח שכף רגלו לא תדרוך על שום כלה? זה היעקב שהיינו בטוחים שהוא מבין הניצולים. כיוון והזמנה זו הזמנה, וצריך ללכת, לבשו שחור והלכו לחתונה. כששואל אותו הרב האם מוכן לקחת את בחירת ליבו לאשתו הוא משיב: "לא!".
את גרסת הוידיאו ניתן לראות כאן.
גרסת וידיאו מאוחרת יותר (שנת 1982 - לא מהצגה) ניתן לראות כאן.

גרסת וידיאו (משנת 82) לשיר "אני וסימון ומואיז הקטן" ניתן לשמוע כאן.

"אברם אברם" - שיר לזכרו של אברם סוראמלו, שהיה למעלה משכמו. לפני כמה שנים עזב אותנו בפתאומיות והלך. שיהיה בריא.
את גרסת הוידיאו ניתן לראות כאן. או כאן.
גרסת השמע מופיעה בחלק א' של התקליט (חותמת את האלבום הראשון) ומופיעה גם בדיסק. אורך הגרסה המופיעה באלבום היא 5 וחצי דקות.
קיימת גם גרסת שמע ארוכה יותר (9 וחצי דקות) והיא שודרה בעבר ברדיו בגלי צה"ל מהקלטת המופע.
את הגרסה הארוכה ניתן לשמוע כאן.

בגרסה הזאת מספר בנאי 2 סיפורים של סוראמלו, שהוא מבצע גם מאוחר יותר בהצגה "שובו של הסוראמלו" (1992):
מדובר ב"פרופסור והחמור" (פרופסור ומומחה לשיטות השקייה ששואל את הבדואי איך הוא משקה את השדות שלו בעזרת החמור) -  את הקטע מ"אברם אברם" (1981) ניתן לשמוע כאן, ואת הגרסה המאוחרת יותר מ"שובו של הסוראמלו" (1992) ניתן לשמוע כאן.
וב"גן עדן וגיהנום" (מאבק בין אנשי הגיהנום ואנשי גן עדן על חור בתקרת הגיהנום) - את הקטע מ"אברם אברם" (1981) ניתן לשמוע כאן, ואת הגרסה המאוחרת יותר מ"שובו של הסוראמלו" (1992) ניתן לשמוע כאן.

"נינה" (מערכון ושיר). המערכון עם ישראל (פולי) פוליאקוב. נוני (יוסי בנאי) קורא לאהובתה נינה, שתצא לחלון. השכן (פולי) רוצה לישון ואומר לו שאין כאן נינה. יש פלורה. "מה זה פלורה? - פלורה זאת אשתי". כהשכן שואל אותו אם הוא רוצה את פלורה, נוני עונה לו שהוא לא מתעסק עם קשישות. נוני יודע מדוע השכן לא יכול לישון, בגלל שהוא כל הזמן ער. הוא צריך ללכת לפלורה-סנטה שלו. הוא ימשיך לעמוד תחת עדן החלון ויקרא לנינה.

"ורדה קדנצה" - מערכון מוסיקלי. יששכר (יוסי בנאי) מגיע לרופא ומספר לו שהוא היה רגיל עד לפני שלוש שנים להרדם לצלילים של השכנים מצד שמאל. פתאום באה עולה חדשה סקנדינבית מבודפשט לדירה מצד שמאל, והיא מנגנת על כינור. שמה "ורדה קדנצה". המנגינה של הכינור גרמה לו לא לישון ("אני אוהב כינור עוד משחר נעוריי, אבל ארוז"), הוא היה רגיל למוסיקה הקודמת. עד שהתרגל לכינור, לפני שנה עזבו השכנים מצד ימין ובמקומם מגיע בן ציון מרקס, שעלה מנואיבה. מרקס מכור לתופים. במשך תקופה היה יושן כשמימין התופים ומשמאל הכינור. עד שנמאס לו, הוא אמר לשניהם שהוא לא יכול להרדם. הם צריכים להחליט או תופים או כינור. מרקס והקדנצה התאהבו ולמחרת הוא שומע את הכינור של קדנצה בצד של המרקס. לאחר שהתרגל גם לקצב החדש, קרה אסון. שניהם התחתנו ועזבו את הדירה. פתאום שקט לו בצד ימין ושקט לו בצד שמאל והוא לא יכול לישון.

"אם אלוהים היה רוצה" - אם אלוהים היה רוצה היה נולד יוסי בנאי בתקופת התנ"ך. בנאי מתאר איך היה מסתדר טוב באותה תקופה. יוסי בנאי פונה לריבונו של עולם. "אתה שהוצאת אותנו מעבדות לחירות, ומחירות לליכוד". עד שעונה לו ריבונו של עולם (גברי בנאי) בהודעה מוקלטת. ריבונו של עולם עסוק מאוד והוא לא יכול לטפל בכל בר-בי רב, בר מינן, ובר ביקיו. הוא מבקש להשאיר את ההודעה, עם השמע קול הטרנזיסטור. יוסי רוצה לספר לו שהיה מאוד רוצה להוולד בתנ"ך אבל ריבונו של עולם מזכיר לו ש"זוהי הודעה מוקלטת. אתה רוצה להתווכח עם הודעה מוקלטת? אז למה אתה מתנהג כמו חורני?". יוסי אומר שהיה לריבונו מבטא מוזר, כי לאחרונה ראה את האפיפיור בטלוויזיה וחשב שאלוהים ממוצא פולני. 
ניתן לשמוע את הקטע כאן.
את גרסת הוידיאו ניתן לראות כאן.

"נהר עמוק" - יוסי בנאי מבצע את השיר שבוצע לראשונה בתכנית "פרצוף של צועני" (1972) וגם במופע המשותף עם רבקה מיכאלי "נישואין נוסח גירושין" (1973). בגרסה הנוכחית בנאי מוסיף מונולוג ובו מספר שהעולם הוא לא מה שהיה פעם והפשע עכשיו מאורגן. אמרו לו לעשות מנעול לדלת, רב ברגי, רב שיפועי ורב אורתודוקסי. אחרי ששם את כל המנעולים, האזעקות והסורגים אמרו לו שלא יצא מהבית. אחרי 5 שנים היה מוכרח לצאת ופגש בשודד, גבר ששם גרב ניילון על הפנים (זה גבר, כי אישה היתה שמה את הגרב על הרגל). השודד חשב שהוא הורביץ למרות ששמו ליפשיץ ("אני ליפשיץ מאז שליפשצו אותי"). הוא היה בטוח שהוא הורביץ ויש לו כסף ולכן זרק אותו לנהר במקום את הורביץ.
גרסת השמע לא מופיעה על גבי תקליט/דיסק, ולקוחה מתוך המופע ששודר בעבר בגלי צה"ל.
את גרסת השמע ניתן לשמוע כאן.

גרסת שמע של המופע ששודר בגלי צה"ל (לא מהתקליט) ניתן לשמוע ב2 חלקים:
חלק 1 כאן.
חלק 2 כאן.

רשימת השמעה ביוטיוב של קטעים מהמופע ניתן לשמוע כאן.

שיכור ולא מיין (1983)
בשנת 1983 עלתה ההצגה של יוסי בנאי - "שיכור ולא מיין" בתאטרון העממי א. דשא (פשנל). תקליט משירי ההצגה הוקלט באולפני טריטון בתל אביב, בין דצמבר 82 לפברואר 83. התקליט יצא ב83' כתקליט הד ארצי, מספר סידורי BAN 14989. בשנת 2002 יצא האלבום על גבי דיסק כפול (ביחד עם האלבום "יוסי בנאי" מ79') בחברת הד ארצי, מסדרת "בראשית".
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

יוסי בנאי התארח בתכנית האירוח של אבי אתגר, "בשעה טובה" (83) וביצע מערכון מתוך ההצגה. החלום של אביו הוא שיהיה גבוה. אמו אמרה שהדבר הכי חשוב בחיים זה קביעות (לכן רצה שיהיה שר פנים). הוא חלם להיות רקדן. הוא נרשם לסטודיו לריקוד. בסטודיו מקבל אותו מנהל הסטודיו, חואן פדרו אלברז ליפשיץ' (ישראל פוליאקוב - פולי) שמודיע לו שהוא חבר שווה זכויות, שווה צלעות ושווה ריקוד. המנהל מלמד את יוסי טנגו, למרות שיוסי לא אוהב טנגו. אחרי המערכון יוסי בנאי מבצע את השיר "ביום שבו הטנגו יחזור". לאחר הקטע, אבי אתגר מראיין את יוסי בנאי.
את המערכון, השיר והראיון ניתן לראות כאן.

לאחר מכן מבצע יוסי בנאי את מערכון "החתונה בשקיעה" - יוסי בנאי אומר להוריו של הכלה שהוא רוצה לצאת לראות את השקיעה, שעה לפני החופה. הורי הכלה פוחדים שהוא יברח להם. כשהיו ברבנות (איפה ששוחטים), הרב הבטיח ליוסי שאם יתנהג יפה ינקו לו שליש. אביו של הכלה אומר לו שלא ידאג, אחרי החתונה השקיעה תהיה איתו כל הזמן.
לאחר המערכון, מבצע יוסי בנאי את השיר "שיכור ולא מיין".
את המערכון (החתונה) והשיר (שיכור ולא מיין) ניתן לראות כאן
את גרסת השמע של המערכון ניתן לשמוע כאן

באותה שנה (83) יוסי בנאי כתב וביים מחזה מוסיקלי חיי צוענים ושמו "כמו ציפורים". השתתפו במחזה אברהם מור, רחל אטאס, ויואל ליבה. הנהלה מוסיקלית: דוד קריבושי, כוריאוגרפיה: גברי לוי. תקליט משירי המחזה יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי BAN 14930, תקליט מספר 55 של פשנל.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

ב1984 מוציא יוסי בנאי את האלבום "אם נדע לאהוב" משירי ז'אק ברל. האלבום יצא כתקליט הד ארצי, מספר סידורי CAN 15072. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק במסגרת "קלאסיקה ישראלית במחיר נוסטלגי" של הד ארצי.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

ב1987 מעלה יוסי בנאי תכנית בידור חדשה ושמה "יוסי בנאי". בהצגה מערכונים ופזמונים. את העיבודים והניהול המוסיקלי עשה יוני רכטר. השירים מההצגה יצאו על גבי תקליט CBS, מספר סידורי 460078-1. בשנת 1995 יצא האלבום בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת NMC.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

ב1988 מוציא יוסי בנאי תקליט ילדים משותף עם נורית גלרון בשם "ציפור הנפש". הסיפור והמילים לשירים של מיכל סנונית. האלבום הוקלט ובושל באולפני "זאונד" בינואר 1988. תקליט CBS, מס' 460744-1. האלבום יצא בהוצאה מחודשת על גבי דיסק בחברת NMC ב2001.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

בשנת 1990 מוציא יוסי בנאי "אוסף שירים" הכולל 18 שירים. הדיסק יצא בחברת הד ארצי, מספר סידורי CD-15491. האוסף כולל שירים מאלבומים שונים:
מהאלבום "פרצוף של צועני" (1972) השירים: אהבה בת 20, פרצוף של צועני, הגבירה בחום.
מהאלבום "ספירת מלאי" (1972) השיר ספירת מלאי.
מ"מאזן האהבות" (1976): אני שר להעביר את הזמן.
מ"יוסי בנאי" (1979): מרוב אהבה, אבל את, את הלילה שלך מרגיעים, אני סימון ומואיז הקטן.
מ"אני וסימון ומואיז הקטן" (1981): לא אבקש את ידך (ללא המערכון שמופיע בחלק א' של האלבום "אני וסימון ומואיז הקטן")
מ"שיכור ולא מיין" (1983): שיכור ולא מיין, ילדות אחרת, המטילדה שלי.
מ"אם נדע לאהוב" (1984): הבונבונים, האיש מהגאז.
מ"יוסי בנאי" (1987): ערב עירוני, עזורה.
לאלבום הוקלט שיר חדש ושמו "איפה אני ואיפה הם". המילים של יהונתן גפן ויוסי בנאי והלחן של יובל בנאי, בנו של יוסי. כל החבר'ה מלהקת "משינה" התגייסו ליצירת השיר: את העיבוד וההפקה עשו יובל בנאי ואבנר חודרוב. איגי דיין על התופים, מייקל בנסון על הבס, אבנר חודרוב על הקלידים ויובל בנאי על הגיטרה. 
את האלבום ניתן לשמוע כאן.
רשימת השמעה ביוטיוב ניתן לשמוע כאן.

ב1992 מעלה יוסי בנאי הצגת בידור ושמה "שובו של הסוראמלו". ההצגה לא כוללת שירים ומספרת על אברם סוראמלו שנפטר ועולה לשמיים. כשהוא מגיע למרכז לגמילה מן החיים הוא מקבל אישור יציאה חד פעמים למשך 24 לעולם שלנו כדי לבקר את כל מכריו בידידיו. במשך הזמן הזה נזכר סוראמלו במיטב הסיפורים והזכרונות.
להצגה הזאת של יוסי בנאי הקדשנו את הפוסט "יוסי בנאי ושובו של הסוראמלו", אותו ניתן לקרוא כאן.
רשימת השמעה ביוטיוב של ההצגה ניתן לראות כאן.

בשנת 1993 יוצא אוסף נוסף משיריו של יוסי בנאי הנקרא, "מאזן האהבות". הדיסק יצא בחברת התקליט (במהדורה ראשונה), ובמהדורה שניה של Super-Disc בשיתוף פעולה של "התקליט" ו"ישראפון". מספר סידורי CD 16048. האלבום כולל אוסף שירים מ3 אלבומים: "הגורילה" (69) (יצא במסגרת "בימות" - "ישראפון"), "ספירת מלאי" (72) (שיצא בחברת "ישראפון") ו"מאזן האהבות" (76) (שיצא בחברת "התקליט").
את האוסף ניתן לשמוע ברשימת השמעה ביוטיוב - כאן.
את האוסף ניתן לשמוע גם כאן.

ב1994 העלה יוסי בנאי תכנית בידור בשם "ירושלים זה לא תל אביב". לא ידוע האם קיימת הקלטה של המופע.

ב1996 שודרה בטלוויזיה התכנית "חיים שכאלה" עם רבקה מיכאלי. התכנית הוקלטה ב30 באוקטובר 1995 ושודרה בשנת 96'. את התכנית המלאה ניתן לראות כאן.

בתכנית מתבצע איחוד של "ניקוי ראש" ובו טוביה צפיר, דובי גל ועליזה רוזן מבצעים את "פסטיבל הזמר" (ורק ירושלים 02). "ניקוי ראש" שודרה בטלויזיה בין השנים 1974-1976. האיחוד הראשון היה בתכנית של רבקה מיכאלי "בצוותא" (1980). את האיחוד של ניקוי ראש (96) ניתן לראות כאן.

טוביה צפיר מבצע גרסה מעודכנת לשיר "יוסף ג'ון, רבקה ג'ון". הגרסה המקורית בוצעה בתכנית "ילדות קשה" (64) בידי רבקה מיכאלי ויוסי בנאי. המילים המקוריות היו של חיים חפר. בביצוע המחודש את יוסי בנאי מחליף טוביה צפיר, והוא מגלם את דמותו של יאסר ערפאת. המילים לשיר בגרסה המחודשת של "רבקה ג'ון" נכתוב בידי עופר קניספלד, והלחן המקורי של סשה ארגוב נשאר.
את הביצוע המחודש ניתן לראות כאן.

ב1997 מוציא יוסי בנאי דיסק "שר ומספר ברסאנס". האלבום כולל 21 שירים מהמופע הכולל את שירי ג'ורג' ברסאנס.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

בשנת 1998 מקבל יוסי בנאי את פרס ישראל בתחום התיאטרון. את רגע הענקת הפרס ניתן לראות כאן.

בשנת 1999 מוציא יוסי בנאי את האלבום "פגישה לאין קץ" משירי נתן אלתרמן. הדיסק יצא בחברת הליקון, HL6020.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

בשנת 2001 מוציא יוסי בנאי אלבום אולפן בשם "לאט". האלבום יצא בחברת הליקון, HL8195.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

מיומנו של ישראלי שפוי (2002)
בשנת 2002 מעלה יוסי בנאי מופע בתיאטרון בית ליסין ושמו "מיומנו של ישראלי שפוי" מאת דורון רוזנבלום. המופע לא הוקלט על גבי דיסק אבל צולם בוידיאו לטלוויזיה, ושודר בערוץ 2 ולאחר מכן גם בערוץ 10. הצילום לטלוויזיה התקיים באודיטורים ע"ש קלצ'קין, מוזיאון ארץ-ישראל, תל אביב.
רשימת השמעה (פלייליסט) של המופע בוידיאו ביוטיוב - ניתן לראות כאן.

המערכונים במופע:

"המחלה שלי" - יוסי בנאי מספר על הפחדים והחרדות שלו. הפחדים שלו עברו ממלחמה למלחמה וגם הוא טופל מרופא לרופא, כאשר בכל מלחמה הוא עובר לרופא אחר.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"שלום בר קיימא" - יוסי בנאי מדבר על המצב. מצד אחד יש מקומות שאי אפשר לוותר עליהם. מצד שני בשביל שלום אמיתי ובר קיימא, יש מקומות שאפשר לוותר עליהם.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"ההתבטאות" - לסגן שר המגזור והשינוע היתה התבטאות לא מוצלחת שמעסיקה את אמצעי התקשורת מהבוקר ועד הערב. אחרי שמתעסקים שעות בהתבטאות האומללה, מתפנים להתעסק בהתנצלות. בסוף אוזרים כח לקראת ההתבטאות של מחר.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"סופרפארם" - יוסי בנאי נכנס לסופרפארם כדי לקנות כדור נגד כאב ראש. בקופה מציעים לו הנחות, מבצעים וכרטיסי מועדון שהוא לא מעוניין בהם בכלל. מה שהוא רוצה זה לשלם וללכת הביתה. בסוף בלית ברירה, מוכרים לו הרבה דברים שהוא לא רוצה, כמו חוקן דיגיטלי, מדרסים וסט של 12 קונדומים עם פרופלור. כשהוא חוזר הביתה מותש, שואלת אותו אשתו מה זה הקונדומים האלה. לך תסביר לה שזה נגד כאב ראש.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"הגזמות ושדרוגים" - בארץ כולם אוהבים להגזים. כל קריין מתחיל, הופך לסוג של אלוהים. כל סדרת זבל מיובאת הופכת לטובה ביותר בעולם. הכל קורה כי נעשה לכולם שדרוג. הספרים הפכו להיות מעצבי שיער, כל תופרת הפכה לאופנאית צמרת, כל נגר הפך לדיזיינר, זבניות הן יועצות יופי. הזונות התחילו כשרמוטות, אחר הפכו ליצאניות, קודמו לנערות ליווי ובסוף שודרגו למסז'יסטיות. היום לא מוציאים סתם דיסק, אלא אלבום. בתערוכה לא מוצגים סתם ציורים אלא עבודות. גשם הפך לסופה. אהבל הפך לטעון טיפוח. רב שכונתי הפך לגדול בתורה. גם הקטע הזה הפך ממערכון למונולוג, לקטע סטנדאפ עד ששודרג להיות דברי אלוהים חיים.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"מסעדת קיקיאקי" - יוסי בנאי ואשתו מחליטים ללכת לאכול במסעדת יוקרה "מסעדת קיקיאקי", כדי לברוח קצת מהחדשות. בזמן שהם מחכים להכנס למסעדה המלצר מבשר להם על פיגוע. יוסי אשתו חיכו הרבה זמן, ובכל זמן שהם רוצים לעזוב מגיע המלצר ומעדכן אותם על הפיגוע, ושואל אותם שוב כמה הם. כשנכנסו למסעדה המלצר אמר שמה שרצה יוסי לאכול כבר לא נשאר, אבל עדכן אותם על הפיגוע. כסיימו לאכול ושאלו את המלצר לגבי הקינוח: "מה אתה ממליץ" המלצר השיב: "להרוג את כולם!". 
את המערכון ניתן לראות כאן.

"תן לצהל לנצח" - חברו של בנאי, קרופניק, אומר שצריך לתת לצה"ל לנצח. כמו שבמלחמת ששת הימים צה"ל ניצח וכבש את סיני מהקצה לקצה. בצפון כמעט נכנס לדמשק. עכשיו צריך לתת לצה"ל לנצח. אם יתנו לצה"ל לנצח, וצה"ל ניצח אנחנו נשלוט בכל העולם, הממשלה צריכה לנהל את העולם ממרכז העולם, פריז. כל אזרחי המדינה יהפכו להיות שגרירים. במשך השנים הארץ תלך ותראה רחוקה יותר, עזובה יותר ושוממה יותר. ואז ידברו שוב על המדינה כחלום נכסף. ואז שוב יקומו תנועות ציונות לגאולת הארץ. נתחיל את כל הסיפור מהתחלה בתנאי שיתנו לצה"ל לנצח.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"חלום שבדי" - יוסי בנאי חולם שהוא שבדי, הוא בלונדיני, מטר 90, יש לו וולבו, הוא עובד באו"ם וקוראים לו יוסיי. יוסיי אנדרסן. בבוקר שהוא מכין לעצמו קפה, נגלה לנגד עיניו מחזה איום. יורגן ובירגן, שני הברווזים שלו, יוצאים מהבריכה ומנקרים בערוגת הגרניום. ברדיו מודיעים הודעה איומה: מועצת האיחוד האירופי הוציאה תקן חדש לגבינת הפרמזן. בנוסף התקבלה עוד הודעה מרעישה: 16 רשתות דייגים נקרעו בסופה בים הבלטי. בעבודה כולם מתעסקים בחדשות המשעממות. כך עוברים הימים בשעמום של שבדיה. פתאום הוא מרגיש שהוא רוצה לשמוע את "בחצי היום". כשהתעורר מהחלום, שמע יוסי בחדשות שהרמטכ"ל אמר שהוא לא רואה שום סיכוי לשקט באזור, ואז יוסי סוף סוף נרגע.
את המערכון ניתן לראות כאן.

"השעה שש בערב" - קטע הסיום של התכנית. מונולוג על השעה שש בערב. יוסי בנאי אומר שהשעה הכי מרגיעה ביממה היא שש בערב. זה לא היום עם הצרות שלו, ולא הלילה עם הפחדים שלו. השעה השקטה שבין לבין. בין מה שקרה לבין מה שעלול לקרות.
את הקטע ניתן לראות כאן.

יוסי בנאי - האוסף (2003)
בשנת 2003 יצא בחברת מדיה דיירקט "האוסף" של יוסי בנאי המכיל מארז מחומש.
הדיסק הראשון "אני וסימון ומואיז הקטן" מכיל 18 קטעים (שירים ומערכונים). ובו מופיעים המערכונים: "המורה והתלמיד", "רבע עוף או בורקס" (שניהם מתכנית הרדיו "שלכם לשעה קלה").

"המורה והתלמיד" - המורה (רבקה מיכאלי) נתנה עונש לתלמיד (יוסי בנאי) לכתוב מאה פעמים את המשפט "מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת". יוסי אומר למורה שאין צורך להתעקש על מאה פעמים כיוון והוא יודע שהיא ממהרת לדייט. הוא אומר לה שכל הכיתה מדברת על זה. היא בתגובה אומרת: "אלוהים אדירים", ויוסי עונה לה: "תעזבי את אלוהים, כל הכיתה בעדך". יוסי אומר לה שצביקה קושניר (הדייט שלה) לא יתחתן איתה ("מי שטורח בערב שבת אוכל את צביקה קושניר בשבת"). היא רוצה לקרוא לאבא שלו. יוסי עונה כי אבא שלו יושב, בתל מונד. המורה מנסה לברר על מה הוא יושב: "שוד? רצח? אונס?". יוסי אומר לה: "מס הכנסה לא טוב בשביל זה?". רבקה אומרת לו שהיא משלמת מס הכנסה 93 לירות ושואלת כמה אביו של יוסי משלם. יוסי עונה שזה כל העניין שהוא לא משלם. הוא מספר לה שאחותו, ציפורה בנאי מתכוונת להתחתן עם צביקה קושניר. המורה בוכה על מר גורלה ומספרת שהיא לא רצתה להיות מורה אלא טייסת ("טייסת לא תהיי, כי רק הטובים לטיס"). בסוף יוסי אומר לה שהוא ידבר עם המנהל שאולי יעביר אותה ל"הדסים". בינתיים היא תכתוב במקומו מאה פעמים את המשפט "מי שטורח בערב שבת..".
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

הדיסק השני "אין אהבות שמחות" מכיל 14 קטעים, בינהם המערכונים "לאור המצב החשוך", "להיות או לא להיות" (עם שייקה לוי) ו"אברם אברם" ו"אם אלוהים היה רוצה" (עם גברי בנאי) - כולם מהתכנית "אני וסימון ומואיז הקטן" (81). בנוסף מופיעים המערכונים עם רבקה מיכאלי מ"נישואין נוסח גירושין" (73): "טלפונים", ו"מישהו טלפן יקירתי".

הדיסק השלישי "הצוואה" - מכיל 18 קטעים. בהם המערכונים "זהירות נהגת" עם רבקה מיכאלי, ומתוך ההצגה "יוסי חזקי יונה" (61): "במערכת" (עם אברהם חזקיהו), מתוך "חכמים בלילה" (68): "שיחה טלפונית" (לא שומעים, עם אילי גורליצקי), "המברק" (עם רבקה מיכאלי) מתוך "שלכם לשעה קלה".

הדיסק הרביעי" "על כל אלה" - מכיל 15 קטעים. בהם המערכונים (עם רבקה מיכאלי) מ"נישואין נוסח גירושין" (73): "קול כלה וקול שדכן" ו"חבצלת". מההצגה "שובו של הסוראמלו" (92) מופיע הקטע "קבצנים וקמצנים" - את הקטע ניתן לשמוע כאן.

הדיסק החמישי "תחזור תחזור" - מכיל 17 קטעים. האלבום נפתח בדואט של יוסי בנאי עם בנו יובל ומשינה "תחזור תחזור". בדיסק מופיעים המערכונים: "ורדה קדנצה" ו"נינה" (עם פולי מהגשש) מתוך התכנית "אני וסימון ומואיז הקטן" (81). הדיסק מסתיים עם הקטע "שש בערב" שסיים את ההצגה "מיומנו של ישראלי שפוי" (2002).

בשנת 2004 יוצא האלבום "שירים יום יום" אנתולוגיה אישית של יוסי בנאי. את האלבום ניתן לשמוע כאן.

מרוב אהבה (2004)
בשנת 2004 מעלה יוסי בנאי את המופע האחרון שלו: "מרוב אהבה". המופע כולל שירים ומערכונים מכל השנים. אין בהצגה קטעים חדשים, אלא סקירה של הקריירה מ"תל אביב הקטנה" (58) ועד "מיומנו של ישראלי שפוי" (2002). הקטעים לא מוצגים לפי הסדר הכרונולוגי, אלא עוברים מתקופה לתקופה.

מהמופע "תל אביב הקטנה" (1958): נלקח השיר "בחולות".


מהמופע "אין אהבות שמחות" (1969) מבוצעים השירים: "בלי גסויות", והשיר "לא אבקש את ידך". השיר שבוצע במקור ב"אין אהבות שמחות" בוצע וחודש גם ב"אני וסימון ומואיז הקטן" (1981). שם נוספה ההקדמה על חברו של בנאי, יוסף טרומפלדור, שהצהיר שהוא לעולם לא יתחתן ופתאום מזמין את חבריו לחתונה. במופע הנוכחי משתנה שמו מטרומפלדור לדבוש.

מהמופע "פרצוף של צועני" (1973): נלקחו השירים: "ספירת מלאי", "אנבלי", "אהבה בת 20", ו"פרצוף של צועני".


מהמופע "מאזן האהבות" (1976) נלקח השיר "אני שר להעביר את הזמן".

מהאלבום "יוסי בנאי" (1979) נלקחו השירים: "מרוב אהבה", ו"יש כאלה שאומרים".

באלבום יש מונולוג שנקרא "הבאנו שלום" - השיר נכתב להצגה השביעית של הגשש החיוור "עובדים עלינו עבודה עברית" (1977). יוסי בנאי מנסה ללמד את הקהל את השיר ועושה איתם שירה בציבור.

מהמופע "אני וסימון ומואיז הקטן" (1981) נלקחו השירים "ממה עשוי כל יום", השיר "אני סימון ומואיז הקטן" כולל הקדמה שבה בנאי מספר שלמרות שהוא גר בתל אביב הוא ירושלמי. ירושלמי שגר בתל אביב. הוא נזכר בתקופה ההיא בירושלים עם האנשים ההם. השיר "נינה" מבוצע עם הקדמה קצרה, והמערכון "להיות או לא היות" מבוצע כאשר את תפקידו של שייקה לוי במערכון ממלא רמי הויברגר. את המערכון בגרסה של בנאי והויברגר ניתן לשמוע כאן.

מהמופע "שיכור ולא מיין" (1983) נלקחו השירים: "המטילדה שלי", ו"שיכור ולא מיין".
מהמופע "יוסי בנאי" (1987) נלקח השיר "ערב עירוני".
מהמופע "מיומנו של ישראלי שפוי" (2002) מבוצע המערכון "סופרפארם".
את גרסת השמע של מונולוג סופרפארם ניתן לשמוע כאן.

המופע הוקלט על גבי דיסק כפול שהופק ע"י אולפני "זזה" בשיתוף "כספית", "ייצוג 1" ו"התו השמיני". האלבום הוקלט בהופעה חיה, בהיכל התרבות רעננה, בתאריך 2/7/2004. האלבום יצא בשנת 2007.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.תכנית בשם "מרוב אהבה" בה עמנואל הלפרין ראיין את יוסי בנאי לקראת ההצגה שודרה בערוץ 1 בשנת 2004. את התכנית ניתן לראות ב3 חלקים: חלק 1, חלק 2 וחלק 3.

בשנת 2005 יצא מארז של ספר ואלבום בהוצאת עם עובד - "יוסי בנאי קורא תהילים". המוסיקה של יונתן בר גיורא. את האלבום ניתן לשמוע כאן.

ב2 במאי 2006 הקליט יוסי בנאי דואט עם מיכה שטרית בשם "תרנגול כפרות". את המילים כתב יוסי בנאי והלחן של מיכה שטרית. השיר מתוך תכנית הטלוויזיה "מפגשיר" ("מפגש" ו"שיר") בערוץ המוסיקה 24. בכל פרק בתכנית תועדה פגישה בין שני יוצרים מוזיקליים שבהם הם מקליטים שיר חדש.
את הקליפ לשיר "תרנגול כפרות" ניתן לראות כאן.

את התכנית "מפגשיר" ניתן לראות במספר חלקים: חלק 1, חלק 2, חלק 3.

9 ימים לאחר הקלטת השיר נפטר יוסי בנאי, ב11 במאי 2006, בגיל 74 ממחלת הסרטן. קהל הצופים בכל אולמות התיאטרון עמד דקת דומיה ביום מותו כדי לכבד את זכרו.

יוסי בנאי התכוון להקליט אלבום חדש בביצועו. הוא החל בכתיבת טקסטים ובליקוט לחנים לאלבום החדש, אך נפטר לפני תחילת ההקלטות. השיר היחיד שהספיק להקליט הוא "תרנגול כפרות".
בשנת 2012 יצא האלבום "יוסי בנאי - שירים אחרונים". את שיריו עיבד רע מוכיח וביצעו אמנים שונים: אהוד בנאי, ארקדי דוכין, קורין אלאל, מאור כהן, ברי סחרוף, מיכה שטרית, פיטר רוט, יובל בנאי ושלומי שבן. האלבום נפתח עם "שיר אהבה" הקלטה ביתית בביצועו של יוסי בנאי, מתוך חזרות שערך עם אדם פרי ללימוד השירים. השיר המסיים את האלבום הוא "תרנגול כפרות" בביצוע יוסי בנאי ומיכה שטרית.
את האלבום ניתן לשמוע כאן.

בשנת 2014 יוצא "המיטב", אוסף כפול בחברת הד ארצי הכולל 40 משיריו של יוסי בנאי.

בחודש אפריל 2016, יוצא בחברת הליקון "X2" - הוצאה חדשה של האלבומים של יוסי בנאי: "לאט" (2001) ו"שירים אחרונים" (2012).
את 2 האלבומים ניתן לשמוע באתר בנדקאמפ - כאן.

לאלבום "לאט" נוספה רצועת בונוס בשם "אמרתי לך שיהיה כך ולא האמנת". את השיר ניתן לשמוע כאן.
השיר הוקלט כסקיצה בשנת 2002 מעט לאחר השלמת העבודה על האלבום "יוסי בנאי קורא תהילים", הפרויקט המשותף השלישי (אחרי האלבומים "פגישה לאין קץ" ו"לאט") של בנאי עם יונתן בר-גיורא ורפי קינן.
במסגרת אחד הרעיונות שהעלו השלושה לעבודתם המשותפת הבאה עלה הרעיון לפרויקט שיוקדש למשורר יהודה עמיחי. מהפרויקט, שלא הבשיל בסופו של דבר, נותרה רק סקיצה אחת בקולו של יוסי לשיר "אמרתי לך שיהיה כך - ולא האמנת".
ההקלטה הזאת, הוקלטה בשנת 2002 והייתה בידיו של בר-גיורא, לא הרפתה ממנו כל השנים והוא השלים אותה ב2016. הלינקטון לשיר נמצא כאן.

באשר לרבקה מיכאלי, היא הנחתה את תכניות האירוח בטלוויזיה בערוץ הראשון: "סיבה למסיבה" בשנות ה80, ו"סופשבוע" בתחילת שנות ה90. בערוץ 2 הנחתה תכניות כמו "בליינד דייט" ותכנית הבוקר של קשת.
ב1995 סיימה 39 שנות עבודה ב"קול ישראל" ברדיו. מ2007 חזרה מיכאלי לרדיו כאשר היא מגישה תכנית אישית. מלבד תכניתה ברדיו ללא הפסקה, מיכאלי מופיעה בתיאטרון, בקולנוע, ובסדרות שונות בטלויזיה.

יוסי בנאי ורבקה מיכאלי - מערכונים נוספים (במשותף)
"אמא יהודיה" -  דיאלוג שכתב דני רווה בעקבות איליין מיי ומייק ניקולס.
רבקה מיכאלי היא קלרה, אמא של המדען מוסי (יוסי בנאי) במחלקת האיזוטופים, ומבקשת לדבר עם בנה ("מוסי, מ' כמו מדוע. ו' כמו ומדוע. יוד כמו במיסיסיפי. אחרי המ'.. אחרי הפיפי..").
האמא היהודיה מתקשרת ודואגת לבנה, כמו כל יידישע מאמע. היא רוצה שהבן יתקשר אליה וידבר איתה והוא מנסה להתחמק.
ניתן לשמוע את המערכון כאן.

"לאחר הנפילה" - קובי (יוסי בנאי) וחיותה (רבקה מיכאלי) נמצאים במיטתו של קובי אחרי סטוץ. הם נפגשו לפני ארבע שעות במסיבה אצל ג'קי. הוא לא זוכר את שמה ומנסה לסלק אותה. היא רוצה שהוא יתקשר אליה שוב, והוא מנסה לרמוז לה שתלך ("כשתגיעי לחדר המדרגות, תראי 2 כפתורים של המעלית. למעלה ולמטה. תלחצי על ה"למטה". ה"למעלה" לא עובד. תכנסי למעלית ותלחצי על ק'. קומת קובי.. קומת קרקע..").
את המערכון ניתן לשמוע כאן.


- קטעים שונים משותפים של יוסי בנאי ורבקה מיכאלי ברשימת השמעה ביוטיוב - ניתן לשמוע כאן.


יוסי בנאי - מערכונים נוספים 

"חור במסך" (מערכון עם יהורם גאון, מתוך "שלכם לשעה קלה" עם יהורם גאון, מתחילת שנת 1969) - ישנו חור במסך שבו השחקנים יכולים לראות את הקהל. הם יכולים לראות מי הגיע להצגה. שני השחקנים מרכלים על כל מי שבא (הקהל, המבקר, היושבים ביציע).
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"החוזר בתשובה" - יוסי בנאי מרגיש לחוץ. הפעילו עליו לחצים לחזור בתשובה. כדי להיות רלוונטי, צריך להיות או חוזר בתשובה, או סרבן מלחמה, או הומוסקסואל מוצהר. הדבר היחידי שמתאים זה חוזר בתשובה. אבל אין לו זמן. אבל הוא עושה מצוות ("אני מכבד את אבי ואימי! ואני יתום. אני לא דן אדם אחר עד שאני מגיע למקומו. פעם הגעתי ואמרו לי שהוא היגר לקנדה. אני לא שוחה ביום שבת! וגם לא ביום ראשון. אני לא שוחה בכלל. אני לא יודע לשחות. אני לא מלבין את פני חבריי ברבים! אני לוקח כל אחד ומלבין אותו. אני מדליק נרות תמיד, כשיש קצר."). מרוב המצוות האלה אין לו זמן לחזור בתשובה, למרות כל הלחצים האלה.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"הקרפיון" - דיאלוג בין יוסי בנאי לקרפיון, בין דג לדג. הם מדברים על הנישואין (אשתו של הקרפיון הלכה למספרה לסדר את הקשקשים), הבדידות אחרי החתונה ("איזה בדידות? מה יצאת בזמן האחרון עם לקרדה?"). הגבר מתבודד (הולך לדוג דגים ולשחק שח), לעומת האישה שמנסה לתפוס לה דג פטיש.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"חגיגות שנות הארבעים" - יוסי בנאי מספר על חגיגות ה40 למדינה שהיו בחיפה, ואחר כך הוא נוסע לחגיגות אצל אחותו בחדרה (חדרה חוגגת 75 שנה לגדרה). אחיו של בן אחותו לא בא לחגיגות כי יש שביתה ורוצים לסגור לו את המפעל, אבל מה זה חשוב, מיליון פה, שני מיליון שם, העיקר שחוגגים. לחייך גדרה! ("אם אשכחך גדרה, תזכירי לי"). נשתה לכבוד בית הספר הגבוה לדוגמניות נמוכות. גם תל אביב חוגגת, גם גיסו בא לחגוג. הוא יכול להגיע לחגיגות כיוון שהוא לא עובד, כי סגרו את המפעל שלו. אחיו של בן דודו לא יכל לבוא לחגיגות כי האריכו לו את המילואים מ30 ל60 יום. אבל העיקר שחוגגים.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.


"נשים נשים" (המערכון) - ליוסי בנאי יש ידיד בשם צ'יריפופ. הוא מומחה לעניני נשים והוא מדריך את יוסי בנאי בכל הקשור לנשים.
- השניים היו במסיבה בירושלים. צ'יריפופ אומר שלירושלמיות אסור לדעת שאתה רוצה אותם בכלל. אם אתה רודף אחריהם, הם בורחות (זה נשאר להם מזמן המצור). במשך כל המסיבה שניהם משחקים אותה "קשים להשגה". בסופה של המסיבה כל אחד חזר הביתה עם בת זוג, וגם יוסי חזר הביתה, עם צ'יריפופ.
- ליוסי היתה פגישה עם מישהי בחיפה. צ'יריפופ אומר שהחיפאיות אוהבות כוח ועוצמה (זה בא להם מבתי הזיקוק) יש להם רספקט לגבר אגרסיבי. הוא הגיע אליה וצועק אליה מלמטה. היא אומרת לו שיכנס. הוא רץ במדרגות ומכניס בעיטה בדלת ונכנס פנימה. היא שאלה אותו אם הוא רוצה לשתות משהו. הוא צועק לה: "תני לגבר שלך Good Time", ונותן בעיטה בכח לכסא, תופס אותה ובכל הכח ומפשיט אותה ומזנק למיטה. אחרי זה היא עמדה ערומה ושאלה "נו אתה בא?", אבל אחרי כל זה למי היה כח?
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"על שרים וכיסאות"- מעין מערכון המשך ל"לאור המצב החשוך". יוסי בנאי מנתח את הסיכויים של דוד לוי להיות ראש ממשלה. אולי לשים לידו מישהו עם ניסיון כמו שמעון פרס. אבל שמעון פרס יכול לגרור אותו לועידה בניגוד לרצונו. אז צריך לידו מישהו שינתגד לרעיון הועידה. צריך להיות 5 שרים בממשלה, כמו בכדורסל. ועוד 3-4 שרים על הספסל. ועוד להביא כמה שרים מאמריקה (כמו בכדורסל).
את המערכון ניתן לראות כאן.

"בחולות, איצ'ה ממבוש" - קטע מתוך "הדרן לחיים חפר" (1987). בעוד 150 שנה תקום ועדת חקירה. הועדה תבדוק האם השירים של חיים חפר הם באמת של חיים חפר. יוסי אומר שממקורותיו, השירים הם בכלל של איצ'ה ממבוש. איצ'ה זה לא שם של משורר (ממבוש זה עוד איכשהו אבל איצ'ה לא). איצ'ה עושה עסקה עם חיים חפר, איצ'ה יכתוב את השירים וישתמש בשמו של חיים חפר. אחד הדברים הטובים אצל חיים חפר זה איצ'ה. כיוון והערב מוקדש לחיים חפר, צריך לדבר על איצ'ה ממבוש. יוסי שר את השיר "בחולות".
את הקטע ניתן לראות כאן.

- קטעים שונים של יוסי בנאי ברשימת השמעה ביוטיוב - ניתן לשמוע כאן.


רבקה מיכאלי - מערכונים נוספים

"הלו נאווה" - רבקה היא נאווה המתקשרת לחברתה תרצה. היא מספרת לה שהיא קבעה עם רמי אבל הוא לא הרגיש טוב. תרצה, החברה, מספרת שהיא הייתה במסיבה (שאליה נאווה לא הוזמנה) וגם רמי היה שם. היא מנסה להשמע קשה להשגה, אבל האמת היא שהבנים לא רוצים לצאת איתה. גם החברה שלה מנסה להתחמק ממנה.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"דרבנו גרשום" (עם שייקה אופיר) - מערכון מתוך "שלכם לשעה קלה" עם רבקה מיכאלי. המערכון בוצע לראשונה בתכנית "הוא והיא" של אריק לביא ושושיק שני (1963) ונכתב על ידי אפרים קישון. אופיר ומיכאלי הם זוג זקנים המשוחחים על חרם דרבנו גרשום, המדבר על איסור נשיאת יותר מאישה אחת, ועל המבצע זאת יגזר עונש חרם. השניים משתשעים ברעיון של לצרף אישה נוספת הביתה. העיקר שקלרה תהיה מרוצה (ואם אני לא אמצא קלרה. מה אני אתרוצץ ברחוב ויצעק "קלרה" ויחפש קלרות?).
ניתן לשמוע את המערכון כאן.

"מודיעין 14" (עם גדי יגיל) - מערכון מתוך "שלכם לשעה קלה" עם גדי יגיל (1971). גדי יגיל מתקשר למודיעין מטלפון ציבורי (עם אסימונים) ומבקש את הטלפון של "קפלן את קפלן" ובטעות המרכזיה ניתקה אותו. הוא חושש שהאסימון נפל ולא יוכל לבצע את השיחה. הוא מדבר גם עם המפקחת וגם עם המפקחת הראשית.
המערכון ניתן להאזנה כאן

"דיאלוג שירים" (עם דובי גל) - מערכון משנת 1978. רבקה מיכאלי ודובי גל משוחחים בינהם כאשר כל המילים בשיחה הם מתוך שמות שירים.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"המפתח אצל ג'ינג'י" - בכל מקום כמו מפעל, יש גבר שמחפש את המפתח. מישהו עונה שהמפתח נמצא אצל הג'ינג'י. מחפשים את הג'ינג'י אבל הוא איננו. אף אחד לא יודע איפה הג'ינג'י ומתי יבוא ואיך אפשר למצוא אותו. כשמוצאים אותו שואלים אותו היכן היה והוא אומר "במחסן".
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"עולה חדשה" - רבקה מיכאלי היא אולגה, היא עולה חדשה. בארץ יש הרבה חופש. היא אכלה ושמה את הקליפות בתוך הפח. אנשים חשבו שזה חפץ חשוד, והיא הבינה שאסור לשים שום דבר בפח. פח זבל זה של המשטרה. לאנשים אכפת האחד מהשני. היא לא מבינה למה אחרי שהיא מדברת עם אנשים הם שואלים מתי היא חפפה את הראש שלה. הם אומרים לה "גברת תתחפפי". היא אומרת שהיא חפפה בבוקר והם אומרים לה שתתחפף עוד פעם. התור בארץ זה לא כמו התור ברוסיה. בארץ הראשון הופך להיות אחרון ואז בא אחד חדש ועוקפים אותו.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

"זיכרון" (עם מני פאר) - מתוך "סיבה למסיבה" עם מני פאר (1984). לרבקה מיכאלי יש בעיה. היא לא מצליחה לזכור את השמות. היא מתבלבלת בין שמות קרובים. היא מתבלבלת בין אריק שרון לשרהלה שרון, לשרה שרה דורון, לשרה חינוך - יצחק נבון. יצחק נבון, היה הרמטכל של ששת הימים, יצחק רבין, מפקד הלחי - יצחק שמיר. היא מתבלבלת בין יצחק שמיר, למשה שמיר, לאפרים ואסתר שמיר. אפרים, זה אפריים קישון, ממכון וייצמן. עזר וייצמן, הנשיא הראשון של מדינת ישראל, חיים וייצמן. אבא של ענת טופול. חיים טופול, שקיבל את פרס ישראל - חיים חפר. מי קיבלה את הפרס, חנה זמר. חנה, שאומרת כל הזמן "פתוח". חנה מרון. מני פאר קורא לרבקה מיכאלי, רבקה זוהר. בעצם היא מיכאלי. אלישבע מיכאלי.
את המערכון ניתן לראות כאן.


"אין לי רגע דל" (עם אלי יצפאן) - גרסה חדשה לשיר, מתוך "יצפאן" בערוץ 3 (אוקטובר 2003). רבקה מיכאלי מבצעת את השיר (עם מילים חדשות) עם ראש הממשלה, אריק שרון (אלי יצפאן).
את הקטע ניתן לראות כאן.

- קטעים שונים של רבקה מיכאלי ברשימת השמעה ביוטיוב - ניתן לשמוע כאן.


8 תגובות:

 1. עבודה מדהימה. לגבי "אין אהבות שמחות" נראה מוזר שבאותה שנה יצאו שני תקליטים בשתי חברות שונות לאותה הצגה, לא?

  השבמחק
 2. גם בהצגה "פרצוף של צועני" יצאו שני תקליטים בשתי חברות שונות.

  בדרך כלל כשרצו להוציא הצגה במלואה הדפיסו אותה ב2 תקליטים (כמו "חכמים בלילה", "נישואין נוסח גירושין", אני וסימון ומואיז הקטן").

  כנראה שב"אין אהבות שמחות", התאטרון (בימות) רצה להוציא תקליט מטעמו ("הגורילה"), ואולי כשראו שתקליט אחד לא מספיק וצריך להוציא עוד תקליט הם הוציאו אותו בחברת הד ארצי.
  (אולי לא יכלו מבחינה כספית להוציא תקליט מטעמם ופנו להד ארצי).

  השבמחק
 3. כל הכבוד על הסקירה היסודית. ברצוני להוסיף כי הופעה חיה של בנאי צולמה במועדון צוותא ב-1977 ושודרה ב-2006 במסגרת "נדודי שירה". כמו-כן כדאי לחדד שבדיסקים "פגישה לאין קץ" ו"שירים יום יום" בנאי אינו שר אלא מקריא שירים.

  השבמחק
 4. שלום חברים, אנחנו מחפשים את המערכון "קול כלה וקול שדכן" ולא מוצאים. האם מישהו יוכל לשלוח אלינו קובץ? בתודה גדולה ורבה.

  השבמחק
 5. סקירה רחבה ומכובדת. אני מחפש את המערכון של יוסי ורבקה - "בלונים" ולא מצליח למצוא. אפשר להפנות אותי?

  השבמחק
  תשובות
  1. המערכון "סכיני גילוח ובלונים" הוא של יוסי בנאי ואילי גורליצקי.

   המערכון לקוח מתוך ההצגה של השניים "חכמים בלילה" (1968).
   בעבר הקדשנו פוסט להצגה הזאת, כאן:
   http://israelisketch.blogspot.co.il/2015/03/blog-post.html

   את המערכון ניתן לשמוע כאן:
   https://www.youtube.com/watch?v=cdSCZvNwdQE

   מחק