יום ראשון, 30 בספטמבר 2012

דודו טופז - לצון נופל על לצון

התכנית "לצון נופל על לצון" היתה תכנית רדיו בשנות השבעים ששילבה מערכונים וקטעי הומור. השתתפו בה דודו טופז, יואל ריפל, משה טימור, אבשלום קור, מאיר עוזיאל, יאיר כספי, עודד בן חור, דליה כהן ואיתן סלונים. מנחה התכנית היה דודו דותן.
קטעים מהתכנית תומללו ויצאו על גבי ספר בשנת 1980. כיום ניתן להשיג את הספר בחנויות יד שניה.
בפוסט הזה יובאו 3 מערכונים מהתכנית, שמבוצעים על ידי דודו טופז. המערכונים הומרו מקלטות טייפ, לכן התנצלות לגבי איכותם של הקטעים. הקטעים הושמעו פעם בתכניות המערכונים של שבת בבוקר אבל כבר שנים רבות לא מושמעים והחלטנו להביא את המערכונים מעל גבי הפוסט הזה.
עטיפת הספר

רסר מספר לבנו את סיפור כיפה אדומה

המערכון הראשון נקרא "רסר מספר לבנו את סיפור כיפה אדומה". 
המשתתפים בתכנית התבקשו לתת גרסאות משלהם לסיפור כיפה אדומה. דודו טופז החליט לספר את סיפור כיפה אדומה בגרסה צה"לית. כ"א (כיפה אדומה) קיבלה קריאה בטלפון שדה והתבקשה להגיע אל ביתה של הסבתא הפייטרית, שחלתה וקיבלה שני "גימלים". הסיפור מסופר בתיאור צה"לי, כיצד פוגשת כ"א את הזאב ביער ומה קורה בביתה של סבתא.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

עושים חיים בארץ - עצות לחברים בבריכת שחייה אקסלוסיבית

במערכון הזה ניתנים מספר עצות לבאים לבריכת שחיה אקסלוסיבית. החברים הבאים לבריכת שחיה מסוג לא לא באים להתרחץ אלא בעיקר לעשות רושם. ישנם מספר עצות חשובות, כמו למשל לא לבוא שזוף. יש להסתגר בבית במשך שבועיים ולהמנע מקרני השמש, וכשנכנסים לבריכה יש למצמץ בעיניים ולהאנח: "איזה שמש נהדרת יש אצלכם בארץ". מומלץ לא להביא ילדים כי ילד יכול להגיד "אתמול בדרך לבית ספר, אשה אחד דרכה עליי באוטובוס", וזה מבהיר מיד שאין לכם נהג פרטי. 
את שלל העצות המועילות תוכלו למצוא במערכון.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.

שעועית

המערכון שעועית מבוצע בידי דודו טופז ורויטל עמית.
שני קשישים קוראים בעיתון כי בעל ירה באשתו כיוון ובגדה בו ונזכרים כי בנעוריהם הבטיחו לא לבגוד האחד בשלישי, א.. בשני. השניים החליטו כי לכל אחד יהיה קופסא ומי שיבגוד ישים גרגיר שעועית בקופסה. השניים מחליטים לפתוח את הקופסאות. בקופסא של הבעל יש 3 גרגירים. האישה מבקשת מידע על שלושת הבגידות. כשפותחים את קופסתה של האישה מגלים קופסה ריקה. כשמבקש הבעל את האמת, עונה לו האישה כי בתקופת הצנע, כשלא היה מה לאכול, היא נתנה לו כל יום מרק שעועית. אז,  הוא לא שאל מהיכן השעועית. כך יוצא שבעצם האישה שקופסתה ריקה בגדה על ימין ועל שמאל.
את המערכון ניתן לשמוע כאן.


הקישור להורדה של שלושת הקטעים ותמלול המערכונים הסרוק מן הספר:
כדי להוריד את הקובץ יש להכניס סיסמה. הסיסמה: מערכונים ישראלים

תהנו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה